Top News – Covid 19 në Greqi/ 12 viktima, Selaniku në karantinë
29/10/2020 21:30

Në Greqi u raportuan sërish raste të shumta infekimesh, përkatësisht 1211 persona të prekur, shifër që është më e ulët krahasuar me një ditë më parë kur ishin mbi 1500 raste pozitive. Sipas të dhënave 35 raste janë regjistruar ne pikat e hyrjes ne Greqi, porte,aeroporte,kufij tokesore ndërsa 335 raste jane regjistruar ne Athine, 275 ne Selanik, qytet qe hyn zyrtarisht ne karantine dhe ka ne keto momente 1955 raste aktive me covid-19. Nder qytetet e tjera me me shume raste te prekurish ne 24 oret e fundit vecohen larisa dhe serres me nga 51 raste. Organizmi Kombetar i Shendetit në Greqi konfirmoi të enjten se në 24 orët e fundit janë shënuar 12 viktima dhe në total numri i jetëve të humbura ka shkuar në 615. Mosha mesatare e viktimave në shtetin helen përllogariett nga ekspertët 79 vjeç dhe 96.3% me historik te renduar shendetsor. Ndërkohë 114 paciente janë duke u trajtuar në terapi intensive, me moshë mesatare mbi 65 vjeç, ku konfirmohet nga autoritetet shendetesore se 91.2% kane semundje te tjera ose janë mbi 70 vjeç. Po ashtu gjatë kësaj të enjeteje u konfimuan 284 persona të shëruar pas terapise intensive dhe trajtimeve mjeksore të marra për Covid 19.

Top News – Lamtumirë Maradona! Legjenda e futbollit përcillet në banesën e fundit
27/11 12:19
Top News – Mbi një milion të infektuar nga koronavirusi në Gjermani
27/11 12:16
Top News – Trump: Largohem nëse Biden fiton Kolegjin Elektoral
27/11 10:19
Anglia ndahet në 3 nivele/ Pas 2 dhjetorit kalon nga Lokdown i plotë në 3 nivele masash shtrënguese
26/11 22:39
Greqia shtyn izolimin/ Masat kufizuese deri në 7 dhjetor, alarm për rastet e reja dhe viktimat
26/11 22:38
Top News – Luftë me armë shqiptare! Hetime, shkuan në Siri e Afganistan
26/11 22:32
Top News – Krim pasioni, ja dënimi/ Gruaja italiane murosi shqiptarin
26/11 21:44
Top News – Miliarderë në kohë covid/ Në pak muaj katërfishojnë pasurinë
26/11 21:20
Top News – Lufta për pushtet/ Kush kërkon vendin e Merkelit
26/11 21:14
Top News – Greqi, situate e rëndë/ 1 mijë të vdekur brenda 10 ditëve
26/11 19:59
Top News – PSG kujton Maradonen/ Homazh i ndjerë për legjendën – Pa koment
26/11 19:43
Top News – Krimi makabër në Zvicër/ Autori shqiptar, detajet tronditëse
26/11 18:38
Top News – Punonjësit e shëndetësisë/ Merkel: Për ta, vaksina para festave
26/11 17:14
Top News – Profecia e frikshme/ Çfarë tregon filmi për Covid 19
26/11 16:27
Top News – Moda e pandemisë/ Pizhamat-pjesë e garderobes SHIK
26/11 16:23
Top News – Varhelyi për tërmetin/ BE mbetet në krah të shqipërisë
26/11 16:21
Top News – Wadephul për negocjatat/ Shqipëria të përmbushe kushtet
26/11 16:18
Top News – Lajcak në krah të Vuçiç/ Qortime Kosovës se i ndaloi hyrjen
26/11 16:16
Top News – Turqi, grushti i shtetit/ Dënime me burgim të përjetshëm
26/11 15:17
Top News – Udhëtimet për festa/ Kryebashkiaku shkel rregullin i pari
26/11 15:16