Top News – Britani, baret dhe restorantet filluan të mbyllen herët në kuadër të masave Covid-19
25/09/2020 15:48

Në kuadër të kufizimeve që kryeministri britanik, Boris Johnson me arsyetimin se rastet Covid-19 kanë “arritur në një pikë kthese të rrezikshme” ka marrë vendimit që baret dhe restorantet në vend të mbyllën në orën 22:00. Mbyllja e bareve dhe restoranteve ka filluar në orën 22:00 në kuadër të masave që janë marrë në luftën kundër Covid-19. Është vërejtur se para orarit të mbylljes së këtyre bizneseve ka filluar paralajmërimi i klientëve dhe mbledhja e karrigeve dhe tavolinave jashtë nga punonjësit. Ndërkohë edhe policia ka paralajmëruar bizneset duke ushtruar kontrolle nëpër vendet e argëtimit. Me mbylljen, vaçanërisht të vendeve të argëtimit rrugët u boshatisën në masë të madhe.

Top News – Shefi i UNMIK/ Thirrje për dialog konstruktiv
21/10 22:28
Top News – Vaksina e oksfordit/ Vdes vullnetari i testuar në Brazil
21/10 21:35
Top News – `Misione të huaja`/ SHBA, shënjestrohen 6 media kineze
21/10 21:14
Top News – Shqiptarët e Amerikës/ Si do të votojnë në 3 nëntor
21/10 20:56
Top News – Agresori në Francë/ Pagoi nxënësit t`i tregonin mësuesin
21/10 20:55
Top News – Edhe ata, fëmijë të zotit/ Papa, mbështetje për martesat gay
21/10 19:28
Top News – SHBA, bilanci i vdekjeve/ 300 mijë më shumë gjatë 2020
21/10 19:26
Top News – Çekia në izolim/ Pas rritjes se infektimeve
21/10 19:24
Top News – Zinxhir izolimesh/ Evropa e mbërthyer në valën e dytë
21/10 14:13
Top News – Çfarë na pret? Deri në 2025-ën… makinat do bëjnë gjysmën e punëve
21/10 12:46
Top News – Në Çeki, gati 12,000 raste të reja me koronavirus brenda një dite
21/10 12:21
Top News – Ajri i ndotur vrau 500 mijë foshnje në 2019-ën!
21/10 12:21
Rritet buxheti për infrastrukturën/ Më shumë fonde sesa për shëndetësinë
21/10 12:18
Top News – Takimi me asteroidin/ NASA: Misioni kryhet me sukses!
21/10 11:58
Top News – Studimi i fundit, Covid-i “i gjatë”/ Kush është më i rrezikuar?
21/10 11:58
Top News – “New York Times”: Trump, llogari bankare në Kinë
21/10 11:57
Top News – Çështja e detit/ Zaganjori: Haga, e parakohshme!
20/10 22:28
Top News – Anija e nasës/ Do të sjelle një kampion asteroidi
20/10 21:11
Top News – Presidenti ukrainas/ Ndëshkim për ata që dhanë Krimenë
20/10 21:07
Top News – Vrasja e mësuesit/ Franca mbyll xhaminë në Paris
20/10 21:06