Top News – Bilanc shokues në Greqi/ 108 viktima në 24 orë nga covid 19
21/11/2020 21:32

Greqia është tronditur të shtunën nga numri i lartë i viktimave të shënuara nga Covid 19, që për herë të parë kaloi shifrën 100. Autoritetet shëndetësore raportuan 108 viktima duke e çuar numrin e pergjithshem të viktimave në 1527. Edhe numri i pacientëve te intubuarve ka vazhduar te rritet duke shkuar ne 522. Gjithashtu jane konstatuar edhe 2311 raste te reja dhe ne total nga fillimi i pandemise numri i të prekurve ka shkuar në 90121 vetë. Selaniku vazhdon të jetë zona më e nxehte e të prekurve me 606 raste në 24 orët e fundit, i ndjekur nga Athina me 382, Pella me 140 dhe Larisa me 117. Sipas një grafikë për tre javët që ndodhet në karantine qyteti i dytë më i madh i Greqisë duket se masat nuk kane dhënë aspak efekt dhe kjo ka shqetësuar specialistet. Kështu në javën e parë të mbylljes nga 30 tetori deri në 5 nëntor Selaniku regjistroi 4320 raste, në javën e dyte 4323 raste dhe në të tretën 13-19 nëntor, 4691 raste infektimesh. Pamjet: AFP

Top News – Organizimi i testeve/ Modeli kampion, është Gjermania!
24/11 13:50
Top News – Gabimisht në psikiatri/ Sot, një modele e suksesshme
24/11 13:48
Top News – Vaksina e Oksfordit/ Suksesi u arrit falë një gabimi
24/11 12:11
Top News – Ujgurët e Kinës/ Papa: Janë persekutuar!
24/11 11:46
Top News – Apokalips për Krishtlindje/ Frika që nis nga Amazon
24/11 11:45
Top News – Mustafa në Hagë, refuzohet lirimi me kusht
24/11 11:23
Top News – Trump jep dritë jeshile, merr ok-in tranzicioni qeveritar
24/11 09:59
Zyrtari grek: Jemi në luftë/ Bëhet gati spitali fushor në Selanik nëse situata përkeqësohet
24/11 03:41
Top News – Blinken, sekretar shteti/ Biden fillon emerimet, kthen Kerry
23/11 23:23
Top News – American music awards/ Shkëlqen sërish Jennifer Lopez
23/11 23:20
Top News – Italia nuk qetësohet/ 630 viktima, 22 930 të infektuar
23/11 23:19
Top News – Kujdes lirinë e shtypit/ Brukseli paralajmeron Francën
23/11 18:45
Top News – Armiku i armikut tim../ Netaniahu në Arabine Saudite
23/11 18:45
Top News -Arrestohet “Skënderbeu” i drogës/Itali, siciliani identifikohej me emrin e heroit shqiptar
23/11 15:35
Top News – Punonjësit me Covid-19/ Plas kaosi në aeroportin e Shanghai-t
23/11 14:58
Top News – SHBA, miratohet urgjent ilaçi i ri/ “Mrekulli” me antitrupa
23/11 12:25
Top News – SHBA, vdekjet nga Covid-i/ Qindra trupa në kamionë frigoriferikë
23/11 12:24
Top News – Festa në mes të pandemisë/ Anglia lejon takimet familjare
23/11 12:12
Top News – Sekretari i ri i shtetit/SHBA, diplomati që do `zhbëjë` Trump
23/11 12:01
Top News – OBSH jep alarmin: Prisni valën e tretë të Covid-19!
23/11 11:38