Top News- Aksident në Lushnjë / Përmbyset traktori, zë poshtë gjyshin, nipin e mbesën
16/10/2021 18:29

Një aksident i rëndë është shënuar këtë të shtunë në fshatin Çermë të Lushnjës, ku si pasojë e përmbysjes së një traktori, janë plagosur gjyshi, nipi e mbesa. Mësohet se Xhevahir Allkja, kishte shkuar për të punuar në tokat bujqësore në fshat dhe kishte marrë me vete në traktor edhe nipin e mbesën, përkatësisht 8 dhe 10 vjeç. Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes, bëhet e ditur se teksa gjyshi ka tentuar të kalojë në argjinaturën e lumit por nuk ka mundur të kthejë traktorin, në atë moment karroceria e tij ëhtë përmbysur duke i zënë që të tre poshtë pasi kanë rënë nga një lartësi prej 3 metrash. Si pasojë e aksidentit dy prej të plagosurve kanë marrë plagë të lehta dhe janeëne jashtë rrezikut për jetën, ndërsa mbesa 10-vjeçare raportohet në gjendje të rëndë. E mitura pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore në Spitalin e Lushnjës është nisur me urgjencë drejt Tiranës për mjekim më të specializuar. Mësohet se dy të miturit jetonin me gjyshi, pasi i ati ka ndërruar jetë disa vjet më parë.

Top News-Flet truproja e ish-kryeministrit Berisha/Si ndodhi aksidenti dhe si shpëtuam nga fati
26/11 23:26
Top Channel/ Ti Raporton! Rrëshqitja e dherave rrezikon banesën në Lezhë
26/11 22:45
Top News – Tritol në një pallat në Fier, tmerrohen banorët; policia rrethon zonën
26/11 22:08
Top Channel/ Ç’po ndodh në Fier. Pamje nga pallati ku ndodhi shpërthimi
26/11 22:04
Top News-Aksidentohet eskorta e Berishës/Përplasje në autostradë, pas kalimit të gabuar
26/11 21:59
Top News-Shpërthim i fuqishëm në katin e katërt të një pallati në Fier, dyshohet për një bombol gazi
26/11 21:58
Top Channel/ Shpërthim i fuqishëm në katin e 4 të një pallati në Fier
26/11 21:57
Top Channel/ Aksidenti ku u përfshi eskorta e Berishës: Një Benz hyri kundravajtje
26/11 21:49
Top News – Zbardhet pasuria e Ramës dhe e Bashës/ Dorëzohen formularët, në listë dhe deputetët
26/11 21:33
Top News – Aksidentohet eskorta e Berishës, ishte duke u kthyer nga Foltorja e Kurbinit
26/11 21:12
Top News-Tragjedia në Vlorë / Merret në pyetje ish-bashkëshorti i viktimës
26/11 21:00
Top News-‘Tërbohet’ media serbe / Pas deklaratave të Ramës dhe Kurtit për bashkim
26/11 20:27
Top Channel/Rindërtimi,295 mln euro nga donatorët, negociohet edhe për 150 mln euro si kredi të buta
26/11 19:50
Top Channel/ Laç, nis ndarja e shtëpive. Lagje e re për të pastrehët e tërmetit
26/11 19:48
Top Channel/ Manëz, dy vite në kontenier. Familjet presin përfundimin e pallateve të reja
26/11 19:46
Top Channel/ Shqipëri-Kosovë, 13 marrëveshje.Rama-Kurti: Open Balkan nuk na pengon
26/11 19:45
Top Channel/ “Je i përshtatshëm për qelitë e SHBA” Berisha i ashpër me Bashën
26/11 19:36
Top Channel/ Basha: Dështim me rindërtimin. Pjesa më e madhe e familjeve nëpër çadra
26/11 19:29
Top Chanel/ Vetëvritet nëna me foshnjën një vjeç në Vlorë. Farmacistja hidhet nga kati i 5
26/11 19:28
Top Channel/ Vetëm 7% e anëtarëve të PD ndjehen afër me Bashën
26/11 19:27