Top News – Afron ndeshja me Suedinë/ Kosova nis punën, mungojnë Muric dhe Rrahmani
26/03/2021 20:48

Pas fitores në ndeshjen miqësore me Lituaninë, Kosova ka nisur përgatitjet për fillimin e fushatës kualifikuese të Botërorit 2022 dhe këtë aventurë të re 'Dardanët' do ta nisin me sfidën ndaj Suedisë së Zlatan Ibrahimovic. nën drejtimin e bernard Challandes, Kosova ka zhvilluar një seancë stërvitore në Hajvali. Sipas Kosovapress, trajneri zviceran përpara fillimit të stërvitjes foli me futbollistët e grumbulluar duke i treguar taktikat dhe lojën që ai kërkon që skuadra e tij të zhvillojë përballë skuadrës skandinave. Në këtë seancë stërvitore ra sërish në sy mungesa e portierit Muric që u largua nga grumbiullimi i skuadrës përfaqësuese të kosovës për arsye disiplinore. po kështu mungoi edhe amir Rrahmani i jthyer në napoli për shkak të një dëmtimi të pësuar në kofshë. pjesa tjetër e futbollistëve ishin të gjithë në dispozicion të Challandes. Kosova është në Grupin B të kualifikueseve me Spanjën, gjeorgjinë, suedinë dhe greqinë. Sfidën me suedezët, përfaqësuesja kosovare do ta luajë të dielën, një ndeshje që do të transmetohet në platformën Digitalb

Top Channel/ Në “Ditën e kërcimeve” atleti shkodran përmirëson rekordin e mëparshëm
09/05 20:06
Top Channel/ Skënderbeu pret Partizanin/ Korçarët shpresojnë që të qëndrojnë në kategorinë superiore
07/05 15:30
Top Channel/ “Partizani i barabartë me ne”, trajneri i Skënderbeut: Do të qëndrojnë në Superiore
05/05 15:32
Top Channel/ Partizani merr kreu, ndalet në barazim Vllaznia-Teuta, Laçi mund Kukësin
04/05 02:31
Top News – Vllaznia pret Teutën/ Për Brdaric, sfida, hap në rrugën drejt titullit
03/05 11:47
Top Channel/ Sezoni tjetër me tifozë në stadium! Shulku Vllazninë si skuadrën më të bukur
01/05 16:09
Top Channel/ Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj
30/04 11:02
Top Channel/ Reja kërkon një mesfushor, ka disa kandidatë nga Kosova dhe Maqedonia
21/04 20:25
Top Channel/ Fitojnë Vllaznia dhe Laçi, kthejnë renditjen e klasifikimit si më parë
19/04 12:39
Top News – Kampionati i futbollit amator/ Përfunndon edicioni i tetë, ndahen çmimet
18/04 20:44
Top Channel/ KOKSH, në krye Fidel Ylli/ Zgjidhet presidenti i ri i komitetit olimpik shqiptar
17/04 20:08
Top Channel/ Partizani merr kreun/ Mund Kastriotin 3-1. Kukësi – Tirana 2-2
17/04 20:06
Top Channel/ Java e 28-të e Superligës: Tirana pret Kukësin dhe Partizani, Kastriotin
16/04 15:36
Top Channel/ Skënderbeu-Vllaznia në finale/ Dy skuadrat që do të përballen për Kupën e Shqipërisë
14/04 20:05
Teuta merr kreun e superiores/ Vllaznia ndalet në Laç, Kukësi fitore pas 2 muajsh
10/04 19:57
Braziliani i kombëtares/ 15 vjeçari i rritur në Shqipëri, premton shumë për ekipin kuq e zi
10/04 19:55
Vllaznia-Laçi, supersfida e javës/ Superiorja rikthehet me ndeshjet më të rëndësishme
09/04 15:44
Medalje bronxi në europian/ Evangjeli Veli, e vetmja garuese nga Shqipëria
05/04 19:59
Tirana ‘Manita’ Apolonisë/ Skënderbeu befason Kukësin, e mposht 1-0
04/04 20:17
Teuta merr kreun/ Mund Laçin 1-0. Vllaznia-Partizani ndalen në 0-0
03/04 19:57