Top News – 6 policë të plagosur, 8 të arrestuar / Bilanci i aksionit në veri të Kosovës
13/10/2021 16:33

Policia e kosovës tha se aksioni kundër kontrabandës i zhvilluar të mërkurën në rajonin e prishtinës, Pejës, Mitrovicës së jugut dhe Mitrovicës së veriut, ka përfunduar . Tetë persona janë arrestuar gjatë aksionit. Ndërsa në rajonet e tjera operacioni ka kaluar pa probleme, në Mitrovicën e veriut, grupe kriminale, në mënyrë të organizuar u grumbulluan, bllokuan rrugët me mjete transporti, përdorën bombula gazi, bomba tymuese e madje pati edhe të shtëna me armë zjarri e granata dore, me qëllim, pëngimin dhe sulmin ndaj zyrtarëve doganorë dhe të policisë që ishin duke kryer detyrën e tyre zyrtare. Si pasojë, policia konfirmon se gjashtë policë janë lënduar, prej tyre 5 shqiptarë dhe një serb. Të lënduar ka edhe mes personave që kryen sulmin, me burime nga spitali i mitrovicës që thonë se gjashtë vetë kanë kërkuar ndihmë pas lëndimeve trë marra. Brenda disa orësh, sidoqoftë, situata edhe në mitrovicën e veriut u qetësua ndërsa policia tha se u sekuestruan mallra të kontrabanduara me vlerë qindra e mijëra euro.

Top Channel/ Të enjten nuk u kryen teste covid në Kosovë prej grevës së mjekëve
02/12 18:24
Top News-Dosja me tre të vrarët në Kosovë/ Detaje të reja, pista e vetme konkurrenca
02/12 13:23
Top Channel/Fëmijët tanë s`do vriten më: 6 emigrantë, 30 mijë euro që të gjendet vrasësi i Decanit
02/12 11:20
Top Channel/ Kosovë, protestojnë specializantët, kërkojnë të paguhen ndryshe, largohen
01/12 18:55
Top News- Dy vende në krah të Thaçit / Cilat fuqi kërkojnë lirimin e ish-presidentit të Kosovës
01/12 17:35
Top News- Haga nuk pranon të lirojë Thaçin/Kosova del garante, por ish-presidenti ende nën arrest
01/12 11:43
Top Channel/ Serbia tërbohet nga komandant Jashari: Kosova po dërgon sinjale të forta!
01/12 11:28
Top Channel/ Nga 3 janari nuk hyn në Kosovë pa certifikatë vaksinimi me të dyja dozat
01/12 02:24
Top News-Vaksinë e detyruar në Kosovë…!/Qeveria miraton masa të reja kundër covid 19
30/11 22:25
Top Channel/ Kosova zbardhet nga dëbora/ Parashikimet flasin për reshje shiu dhe rikthim të borës
30/11 19:34
Top News- Pse Kosova refuzon ‘Open Balkan’!/Qeveria nuk ka parë asnjë dokument konkret
30/11 15:46
Top News- Nipi i Adem Jasharit komandant i FSK / Emërohet nga presidentja, zëvendëson Rrahman Ramën
30/11 14:55
Top Channel/ Reshje dëbore në Kosovë. Temperaturat ulen në mënyrë drastike
30/11 12:52
Top News – Prishtina ndez dritat… / Kryeqyteti i Kosovës gati për festat e fundvitit
30/11 12:08
Top Channel/ Edhe Prishtina mbulohet nga dëbora
30/11 11:49
Top Channel/ Osmani: Open Balkan i shërben Serbisë. Serbia nuk është e interesuar për marrëveshje
30/11 02:41
Top Channel/ Ulen ndjeshëm temperaturat, nis dëbora dhe në Kosovë
29/11 18:16
Top News – Vrasja që tronditi Deçanin / Prokuroria bën përpara por ‘hetimi nuk është i lehtë’
29/11 14:52
Top News – Kosova në ‘ethet’ e Omicron / Zyrtarët kërkojnë kujdes, pritet ndryshim masash
29/11 12:12
Top Channel/ Festë edhe në Kosovë/ Pritje nga ambasada e Shqipërisë dhe kryeministri Kurti
29/11 00:03