Top News- 10 sportistët më të paguar në botë/ As Messi, as Ronaldo nuk janë në vendin e parë
19/08/2022 15:48

Ylli botërori basketbollit të viteve para 2000, Michael Jordan është sportisti më I paguar në histori. Fillimisht si një djalosh i talentuar në basketboll dhe më pas duke u kthyer në një biznesmen të suksesshëm në bashkëpunim me një tjetër kompani veshjesh. Përgjatë karrierës së tij si lojtar, Jordan mundi të përfitojë 86 mln dollarë, me vlerën e atyre viteve. Ai qëndron në krye të sportistëve me të ardhura aktuale 2.62 mld dollarë. Për të vijuar më pas renditjen qëndrojnë 3 lojtarët e golfit, mes tyre legjenda Tiger Ëoods, I cili kap vlerën e 2.1 mld. Nuk mund të mungojnë as dysuperyjet e futbollit modern, Messi dhe Ronaldo. Portugezi me fitime 1.24 mld, ndërsa shtatshkurtri I PSG 1.14, I renditur I 8-ti. I gjendur në koma prej vitesh, por bizneset e tij vijojnëtë gjenerojnë të ardhura. Bëhet fjalë për Michael Schumacher, gjermani që kryesonte garat e formula 1 në vitet pas 90.

Top Channel/ Kreu i FIFA-s viziton Kosovën/ Infantino: Do arrijë sukses në futboll, ka talente
30/09 20:00
Top Channel/ Rikthim pas dëmtimit/ Futbollisti i Tiranës pësoi thyerje të kafkës në fushën e lojës
30/09 19:57
Top Channel/ Kreu i FIFA-s në Tiranë! Infantino merr pjesë në inaugurimin e shtëpisë së futbollit
30/09 12:08
Top Channel/ Femrat e Vllaznisë në Champions/ Historike. Shkodranet kualifikohen ne fazën e grupeve
28/09 19:54
Top News-Historike! Vllaznia e femrave kualifikohet në grupet e Champions League
28/09 18:24
Top Channel/ Historike! Vllaznia e vajzave kualifikohet në grupet e Chanpions League
28/09 18:07
Top News- Shitet në ankand makina e Formula 1/ U përdor nga Daniil Kvyat në vitin 2019
28/09 17:16
Top Channel/ Ndeshja Shqipëri-Islandë/ Ekipi kombëtar vjen pas humbjes me Izraelin
27/09 19:57
Top Channel/ Formacioni i mundshëm në ndeshjen Shqipëri-Islandë, e fundit në Ligën e Kombeve
27/09 12:37
Top News – Ndeshja e kombëtares me Islandën/ Reja-do ketë ndryshime, duhet të jemi në formë
26/09 18:05
Top News – Frika e tifozeve femra në Katar/Dënohen me burg edhe në rast se përdhunohen
26/09 16:39
Top Channel/ Kampionati i peshëngritjes, U20 dhe U23 në garë në Lushnjë
26/09 12:37
Top Channel/Nesër sfida me Izraelin/Reja: Ekipi duhet të gabojë sa më pak. Shqipëria kërkon 2 fitore
23/09 19:52
Top News – Afron ndeshja me Izraelin/ Reja dhe Hysaj:Është shumë e rëndësishme, duhet fituar
23/09 18:54
Top News – ‘Dardanët’ nisen drejt Belfastit/Për ndeshjen e ndaj Irlandës së Veriut
23/09 13:57
Top Channel/ Gara e ciklizmit. U organizua në Korçë në ditën ndërkombëtare pa makina
23/09 12:34
Top News-Broja kërkon 6 pikë me Kombëtaren/ ‘Luaj futboll që 3 vjeç, te Chelsea është më e vështirë’
22/09 19:16
Top Channel/ Shpresë për Champions/ Vajzat e Vllaznisë po përballen me vajzat nga Kharkiv
21/09 20:01
Top Chananel/ Lanë dardanët për kuqezinjtë! Dy talente me origjinë nga Kosova luajnë për Shqipërinë
21/09 12:57
Top News – Kosova në Nations League/Giresse me mungesa, thërret lojtarë të rinj
21/09 12:28