Top Channel/ Sulm me shigjeta në Norvegji, disa të vdekur në Kongsberg. Sulmuesi u kap nga policia
14/10/2021 02:11

Disa persona janë vrarë dhe të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi në qytetin Kongsberg, në Norvegji, 85 km në jug-perëndim të kryeqytetit Oslo. Policia u shpreh se autori ka përdorur një hark me shigjeta si armë dhe ka sulmuar në disa vende të ndryshme të qytetit, përpara se të arrestohej. Oficerët nuk kanë pranuar të konfirmojnë numrin e viktimave, por mediat lokale raportojnë se të paktën katër persona janë vrarë.

Top News – 1 milionë dollarë shpërblim / Australi, kërkohet 4 vjeçarja, dyshohet se u rrëmbye
21/10 16:30
Top News- BE nuk miraton Sputnik/Çfarë po e mban peng njohjen e vaksinës ruse
21/10 16:25
Top Channel/ “Bota serbe” nervozon rajonin”:“Duan të jetë Vuçiç lideri i të gjithëve”!
21/10 16:00
Top Channel/Më shumë raste se Franca, Gjermania e Italia bashkë: Britania kthehet në darën e virusit
21/10 15:47
Top News-‘Tango e fundit’ e Merkel/Duhet të ‘shpëtojë’ edhe njëherë BE përpara largimit
21/10 15:40
Top Channel/Shkulen çatitë e shtëpisë, pemët fluturojnë në ajër: Apokalipsi “i erës” godet Europën!
21/10 15:34
Top News – Shpërthen gazi në restorant / Pamjet dramatike, tre viktima e dhjetëra të lënduar
21/10 15:25
Top News – ‘Na trajtojnë si kafshë…’ / Refugjatët përballë dhunës policore në kufijtë e BE
21/10 15:17
Top News – Fishekzjarre dhe paradë… / Hapet në mënyrë madhështore ‘Sezoni i Riadit’
21/10 15:16
Top News – Aksionet e Alibaba në qiell / Pasi Jack Ma u pa në udhëtim në Evropë
21/10 15:07
Top News – Gjueti thesari në Groenlandë / Kërkohen diamantë, De Beers nis eksplorimin nën det
21/10 15:03
Top News – Për herë të parë në hapësirë / Koreja e Jugut lëshon raketën e saj
21/10 14:54
Top News – 175 thasë me kartmonedha / Gjenden nën rrënojat e bankës në Mosul
21/10 14:51
Top News- Thriller spiunazhi…/Turqia arreston 15 agjente të Mossadit
21/10 14:43
Top News- SHBA mesazh Rusisë/Do të mbrojmë krahun lindor të NATO-s
21/10 14:05
Top Channel/ A e humbi BE-ja Ballkanin Perëndimor? Ekspertët: “Anëtarësimi, “Thembra e Akilit”!
21/10 14:04
Top Channel/ NATO, me master plan të ri: Përgatitje për sulm në shumë fronte nga Rusia!
21/10 14:03
Top News- ‘T’i hiqen fondet për emigrantët’/Në Bruksel shpërthejnë thirrjet kundër Greqisë
21/10 13:31
Top News – Ja si talebanët rrahin gazetarët / Nuk i lejuan të mbulonin protestën e grave
21/10 13:30
Top Channel/ Plani i fshehtë “B” për Ballkanin, çfarë po përgatit SHBA!
21/10 12:44