Top Channel/ Studimi: Toka mund të jetë “ngecur” brenda një tuneli gjigand magnetik!
26/10/2021 11:56

Planeti ynë, së bashku me pjesën tjetër të sistemit diellor dhe disa yje pranë, mund të jenë të bllokuar brenda një tuneli gjigant magnetik – dhe astronomët nuk e dinë perse. Ata thonë se një lloj tubi me fletë të mëdha të magnetizuara, 1000 vite dritë i gjatë dhe i padukshëm për syrin e lirë, mund të rrethojë sistemin diellor.

Top Channel/ Rusia nis stërvitjet me armë bërthamore në kufirin me Ukrainën! NATO në gatishmëri…
21/05 22:43
Top Channel/ “Më ndihmoni po humbas gjak”, shqiptarja qëllohet me thikë jashtë shkollës në Britani
21/05 22:24
Top News/ “Më ndihmoi, më ndihmoi… po humbas gjak”, sulmohet me thikë një tjetër shqiptare
21/05 21:51
Top Channel/ Tragjedia e Mesdheut me afro 600 të mbytur, Greqia lë të lirë 9 egjiptianët e akuzuar
21/05 20:36
Top Channel/ Mbi 14.000 të zhvendosur nga sulmet në Kharkiv! OBSH: Është rritur numri i të plagosurve
21/05 19:55
Top Channel/ Shoferi shqiptar përdhunon 27-vjeçaren në autobus! Zbulohet dëshmia tronditëse e vajzës
21/05 18:33
Top Channel/ Dalin pamjet! Pasagjeri rrëfen tmerrin e turbulencave, 1 i vdekur, 30 të plagosur
21/05 18:23
Top Channel/ Kërkesa GJNP për Netanyahun, ministri: Tentativë për mohim të drejtës për vetëmbrojtje
21/05 18:22
Top Channel/ Dënohet me 17 vite burg shkencëtari rus, ja për çfarë akuzohet
21/05 18:21
Top Channel/ Kapet me armë 17-vjeçari shqiptar në Greqi, në pranga edhe babai
21/05 18:19
Top Channel/ Irani, sulme kibernetike në SHBA: Në rrezik uji i pijshëm, goditet infrastruktura!
21/05 16:07
Top News/ BE shpall ‘non grata’ Netanyahun. Vendimi i GJNP, në Europë rrezikon arrestimin
21/05 15:04
Top News/ Zelenski ‘histerik’, ushtria në telashe! Kremlini: Prandaj kërkon ndihmë nga Perëndimi
21/05 15:04
Top News/ Rusia fajëson SHBA-në për vdekjen e Raisit: Dëmtoi sigurinë e aviacionit me sanksionet
21/05 15:04
Top News/ Armë për Ukrainën me para ruse / BE miraton planin për përdorimin e aseteve të ngrira
21/05 14:51
Top News/ Tmerr në Boeing, vdes një pasagjer / Turbulenca të frikshme në linjën Londër-Singapor
21/05 14:50
Top News/ Punonte për raketat hipersonike të Putinit /Tradhti! 14 vite burg për shkencëtarin 77 vjeç
21/05 14:33
Top Channel/ Ministrja gjermane vizitë të paparalajmëruar në Kiev, bën thirrje për më shumë…
21/05 14:23
Top Channel/ I njëjti fat? “Pranimi i Kosovës në KiE, si liberalizimi i vizave”!
21/05 14:18
Top Channel/ 3.000 vdekje, gjaku i infektuar në spital: Ishte gabim i mjekëve britanikë!
21/05 14:17