Top Channel/Shokon kongresmeni amerikan, pozon me armë me familjen: “Babagjysh, na sill municione”!
06/12/2021 15:52

Një kongresmen amerikan shokoi opinionin publik me foton e Krishtlindjeve të realizuar bashkë me familjen e tij, ku shihet që të gjithë të qeshur me armë gjysëm automatike në duar. Postimi tronditës erdhi vetëm pak pas ditë pas të shtënave vdekjeprurëse në një shkollë të mesme në SHBA. Jehona e asaj ngjarjeje, ku vdiqën 4 vetë nuk është zbehur ende, dhe pikërisht në një kohë të tillë, përfaqësuesi republikan i Kentatucky-t postoi foton polemizuese në Tëitter me shkrimin: “Gëzuar Krishtlindjet, të lutëm Santa na sill municione”! Familjet e prekura nga dhuna e armëve ishin të parat që reaguan ashpër ndaj fotos, e zërave kritike të tyre iu bashkua shpejt edhe politikanë nga të dy kampët e mëdha në SHBA. Por kongresmeni iu përgjigj me mospërfillje disa komenteve të ashpra në Tëitter. Ndërkohë, gjykatësja caktoi shumën prej 1 milion dollarësh të garancisë financiare në këmbim të gjykimit në liri, për prindërit e adoleshentit nga Miçigani, i cili akuzohet për vrasjen e katër nxënësve në shkollën e mesme të Oksfordit, disa orë pasi policia tha se i kishte arrestuar ata në një ndërtesë tregtare, ku ata po fshiheshin. James dhe Jennifer Crumbley, të përlotur, u deklaruan të pafajshëm ndërkohë që ndaj tyre është ngritur akuza për vrasje pa paramendim, injorim të shenjave paralajmëruese lidhur me ngjarjen në shkollë si dhe mbi qasjen që i kishin siguruar djalit të tyre tek arma me të cilët ai dyshohet se kreu vrasjet.

Top Channel/ India shfaq forcën ushtarake në paradën e Ditës së Republikës
26/01 21:55
Top Channel/ Ambasadori i ri i SHBA prezanton kredencialet te presidenti Erdogan
26/01 21:55
Top Channel/ Ministria ruse e mbrojtjes shfaq ngrijten e gjuajtësve SU-35 drejt Bjellorusisë
26/01 21:54
Top Channel/ Delegacioni taliban del nga hoteli në Oslo pas bisedimeve ‘humanitare’
26/01 21:54
Top News- Rusia dërgon luftanijet pranë BE/20 nëndetëse dhe raketa në Detin e Zi
26/01 20:21
Top News- Vendi ballkanik, bazë për NATO/Hap dyert për ushtarët perëndimorë po u pushtua Ukraina
26/01 20:21
Top Channel/ Shpërthimi i fuqishëm në Athinë, flet dëshmitari: Makina ‘fluturoi’ dy korsi më tutje
26/01 19:19
Top Channel/ Raketa e Space X del nga kontrolli/ Raketa Falcon 9 më 4 mars do përplaset me Hënën
26/01 19:14
Top News- Si e bleu armën 17 vjeçari vrasës!/ Kushton 5 mijë dollarë, prodhohet në SHBA
26/01 18:57
Top News- Pse Putin po i afrohet Italisë/Lëvizja e Rusisë përpara pushtimit të Ukrainës
26/01 18:19
Top News- Rusia gjen aleat të pushtojë Ukrainën/SHBA kërcënon seriozisht shtetin evropian
26/01 17:48
Top News – Mafia shqiptare në mes të Ekuadorit/Si janë organizuar dhe si funksionojnë bandat
26/01 16:24
Top Channel/ “Kurrë më luftë”. Papa Françesku” Lutuni për paqen në Ukrainë
26/01 16:07
Top News –E armatosur me raketa Poseidon e torpedo/’Bisha e detit’ e Vladimir Putin, gati për luftë
26/01 15:58
Top News – Blen snajper ‘për të mbrojtur’ vendin / Nëna ukrainase, gati për luftë me ushtrinë ruse
26/01 15:51
Top News – Masakër në Itali, 5 të vrarë me armë/Autori vetëvritet, mes viktimave dhe dy fëmijë
26/01 15:43
Top News – Mur 350 milionë eurosh në kufi / Polonia ‘blindon’ vijën ndarëse me Bjellorusinë
26/01 15:43
Top News – Nëse Rusia i pret gazin Evropës / SHBA e Australia në ndihmë, furnizime edhe nga Katari
26/01 15:31
Top News – Peshkatarët ‘luftë’ me Putinin / Rusia stërvitje pranë Irlandës, peshkarexhat në protestë
26/01 15:23
Top News – ‘Ta gjejmë ne para Kinës!’ / Ushtria amerikane në ethe për F-35 e rrëzuar në det
26/01 15:21