Top Channel/Shkollat, jo më mësim online/Në shkollat me shumë nxënës mësimi i shkurtuar në 25 minuta
22/09/2021 19:48

Të hënën që vjen nis viti i ri shkollor, teksa prania e covid-19 dhe mutacioneve të virusit janë ende prezente. Por pavarësisht përkeqësimit të situatës, Top Channel mëson se nxënësit nuk do të zhvillojnë mësim online por do të shkojnë fizikisht në klasë. Megjithatë sërish mësimdhënia nuk do të jetë njësoj në të gjitha shkollat, kjo në varësi të numrit të nxënësve që kanë dhe infrastrukturës. Sërish do të zbatohen 3 skenarë mësimdhënie. Në shkollat ku ka numër të vogël nxënësish dhe ku respektohen lehtësisht masat anticovid, kryesisht në zonat rurale, procesi mësimor do të zhvillohet normalisht e ora mësimore do të jetë 45 minuta. Skenari dy me ndarjen e klasës në dy grupe do të zbatohet në shkollat me një turn me numër të madh nxënësish ku është I pamundur plotësimi I protokollit të ministrisë së shëndetësisë, ku mësimi do të zhvillohet me dy orë të njëpasnjëshme e një orë mësimi do të zgjas 30 minuta.

Top Channel/Lezhë, makina përplas për vdekje këmbësorin. Kalimtari u shtyp nga mjeti i Arsen Idrizit
27/10 00:57
Top Channel/ Shitblerje të paligjshme në internet/ Europol arrestoi 150 persona, u konfiskoi para…
27/10 00:56
Top Channel/ Berisha akuzon Ramën: Argat i Vuçiç, u çmend pas Serbisë, po dëmton Kosovën
26/10 22:24
Top Channel/ Basha paralajmëron ndryshime në PD: Reformë e thellë e statutit dhe programit
26/10 22:23
Top Channel/ Qytetari e konsideron Berishën hero: Misioni juaj nisi në ’60, e dija që do ktheheshit
26/10 22:22
Top Channel/ Berisha demokratëve në Kavajë: Ju më frymëzoni, do i shkoj deri në fund betejës
26/10 22:22
Top Channel/ Sali Berisha konfirmon kandidimin për kryetar të PD-së
26/10 21:57
Top Channel/ Berisha: Gjykatësi i Parisit ka pranuar padinë për shpifje ndaj Blinken
26/10 21:56
Top Channel/ ‘Do ngujohesh në Surrel’. Berisha: Rama tentoi të më bllokonte rrugën
26/10 21:56
Top News – Aksident fatal, një i vdekur / Shoferi në pranga, ja pse ndodhi
26/10 21:44
Top News- Rriten ndjeshëm infektimet/ 8 viktima dhe 650 raste në 24 orë
26/10 21:12
Top News-8 vjet pasi dha dorëheqjen/ Sali Berisha shpall kandidaturën për kryetar të PD
26/10 20:42
Top News- Berisha çon Blinken në Gjykatë… / Ish-kryeministri-Gjykatësi i Parisit pranoi padinë time
26/10 20:08
Top Channel/ Rreth botës me karrocë invalidi/Historia frymëzuese e të riut nga Kroacia që s’u mposht
26/10 19:59
Top Channel/ Amoniak në ujin e Krujës/ Hetimet zbulojnë shkakun e helmimit të banorëve të qytetit
26/10 19:44
Top Channel/ Paratë për roje dhe naftë/ Si i kanë shpenzuar fondet universitetet publike
26/10 19:41
Top News – Alarmi i frikshëm i ujësjellësit / ‘Mos pini më ujë…’! zbulohet shkaku i helmimit
26/10 19:40
Top Channel/ Rama në Elbasan, ja prioritet e buxhetit për arsimin
26/10 19:25
Top News – Skuadra e krimit me 100 mijë euro / Një kapele, prova për biznesmenin nga Kruja
26/10 18:01
Top Channel/ Rama me nxënësit në Elbasan: Ja prioritetet në buxhet për arsimin
26/10 17:36