Top Channel/ SHBA kërcënon Rusinë, “ Po vdiq Navalny, do të ketë pasoja”
19/04/2021 11:24

Shtetet e Bashkuara e paralajmëruan Rusinë se do të ketë pasoja, nëse lideri opozitar, Aleksei Navalny, vdes në burg, ashtu sic paralajmeruan një ditë më parë mjekët që po e trajtojnë.“ nëse kjo ndodh vërtet, Rusia do të konsiderohet përgjegjëse nga bashkësia ndërkombëtare”, deklaroi këshilltari amerikane për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan. BE-ja, Britani, Franca e Gjermania po ashtu janë tejet të shqetësuara nga pohimet se po nuk mori urgjent kujdesin e nevojshëm shëndetësor, Navalny mund të vdesë brenda disa ditësh. Kritiku i Kremlinit hyri në grevë urie në 31 mars pasi iu ndalua që të takonte ekipin e vet mjekësor. Mjekët e tij thonë se analizat e fundit të gjakut tregojnë se Navalny mund të pësojë dështim të veshkave apo atak kardiak në çdo moment. Por ambasadori rus në Mbretërinë e Bashkuar tha se Navalny kërkon vëmendje dhe se ai “nuk do të lejohet të vdesë në burg”. 44 vjecari u dënua në muajin shkurt mbi bazën e disa akuzave të vjetra për përvetësim fondesh. Aletatët e tij njoftuan një ditë më parë se po organizojnë ato që pritet të jenë protestat më të mëdha në historinë moderne të Rusisë.

Top News – Shqiptari me sjellje të çuditshme/ Itali, policia e prangos me 80 mijë euro
15/05 20:48
Top Channel/ Itali, qindra protestojnë në Romë në mbështetje të Palestinës – Pa koment
15/05 20:44
Top Channel/ Libani mban zi për të riun e vrarë nga zjarri izraelit në protestat kufitare – Pa koment
15/05 20:43
Top Channel/ Policia shpërndan me forcë demonstratën pro-palestineze në Paris – Pa koment
15/05 20:43
Top Channel/ Ushtarët në Liban ndalojnë demonstruesit të kalojnë kufirin me Izraelin – Pa koment
15/05 20:42
Top Channel/ Ushtria e Izraelit publikon video të sulmeve në qytetin e Gazës – Pa koment
15/05 20:42
Top Channel/ Gaza, avioni izraelit godet ndërtesën me zyrat e agjencive Associated Press, Al-Jazeera
15/05 20:41
Top Channel/ Izraeli shemb ndërtesën e zyrave mediatike të agjencive AP e Al Jazeera – Pa koment
15/05 20:41
Top News – Gjermania, gati për disa lehtësira/ Nisin me vaksinim masiv dhe në supermarkete
15/05 20:32
Top Channel/ Qëllohen zyrat e gazetarëve/ Gaza, 1 orë më parë ushtria izraelite dha urdhër evakuimi
15/05 19:36
Top News – Polumbarët amerikanë në detin Jon/ Në gjurmët e anijes që u godit nga britanikët
15/05 18:15
Top News – Raketat nuk kursejnë as mediat/ Shkatërrohen Al Jazeera dhe Associated Press
15/05 17:56
Top News – Ambasada shqiptare në rrezik sulmi/ Izrael, frikë e madhe nga raketat e Hamasit
15/05 17:55
Të Pasurit | Jack Ma | Miliarderi kinez që zemëroi partinë | Top News
15/05 17:15
Top Channel/ Sonda kineze zbret me sukses në sipërfaqen e planetit Mars
15/05 15:48
Top Channel/Izraeli futi në kurth Hamas, u fshehën në tunele dhe u vranë gjatë bombardimeve nga ajri
15/05 15:47
Top Channel/ Momenti kur raketa izraelite shemb godinën e “Al Jazeera” dhe “Associated Press”
15/05 15:10
Top Channel/ Macja ka vërtet shtatë shpirtra/ Hidhet nga kati i pestë dhe mbijeton
15/05 14:40
Top News – Apeli i OBSH për shtetet e pasura/ ‘Dhuroni vaksina për vendet e varfra’
15/05 13:46
Top News – Vijojnë sulmet e Izraelit në Gaza/ Hamasi kundërpërgjigjet me raketa
15/05 13:38