Top Channel/ Policia spanjolle kap kap 4.5 ton kokainë pranë ishujve Kanarie
28/01/2023 22:48

Policia spanjolle njoftoi kapjen e 4.5 ton kokainë në bordin e një anijeje me flamur të Togos që vinte nga Amerika Latine, Anija që quhej “Orion V”, dhe transportonte bageti nga Amerika Latine drejt Lindjes së Mesme raportohet se survejohej prej më shumë se një viti dhe ishte ndaluar edhe më parë, por pa iu gjetur droge në bord. Policia tha se një operacion i kombinuar detar dhe ajror realizoi zbulimin e kokainës që ishte fshehur në një konteiner të ushqimit të bagëtive. Operacioni përfshinte mes të tjerë agjencitë anti-drogë të SHBA, Spanjës dhe Togos, thanë autoritetet. 28 anëtarët e ekuipazhit nga nëntë vende të ndryshme u arrestuan. Në mesin e janarit një tjetër anije me flamur togolez u ndalua me drogë në një zonë të afërt pranë ishujve Kanarie. Afërsia e Spanjës me Afrikën e veriut dhe lidhjet e saj me ish-kolonitë në Amerikën Latine, e bëjnë atë rrugë kryesore për trasportin e drogës drejt Evropës. Pamjet: AFP

Top News – Luftë e ftohtë SHBA-Kinë, dy superfuqitë përplasen për ndikim në Lindjen e Mesme
01/04 17:27
Top News-Plani për armët bërthamore në Bjellorusi/Zelenski-Kjo tregon se bisedimet Putin-Xi dështuan
01/04 15:46
Top News – Rusia fillon rekrutimin!/ 150 mijë ushtarë të rinj në fushëbetejë
01/04 15:45
Top News – Shqipëria mbledh OKB-në për armët bërthamore/ ‘Rreziku i apokalipsit nuklear, i lartë!
01/04 15:40
Top Channel/ U kapën mes tornados, frigoriferi shpëton 9 njerëz nga vdekja!
01/04 15:39
Top Channel/ Italia ndalon ChatGPT: Arsye sigurie, prek privatësinë!
01/04 15:38
Top News – Sa ushtarë ka humbur Rusia në luftë? Ukraina bën bilancin e 400 ditëve
01/04 15:36
Top Channel/ Masakra e Buchas, Ukraina shënon përvjetorin mes predhave ruse!
01/04 15:33
Top Channel/Zgjedhjet në Finlandë, avancon ekstremi i djathtë: Shqetësim pse u shtrenjtuan ushqimet!
01/04 15:31
Top News – Von Der Leyen në krye të NATO?/ Presidentja e KE në garë për udhëheqjen e aleancës
01/04 14:14
Top Channel/ Biden “drejt” tornados, shkon në zonat e prekura: “Një katastrofë”!
01/04 12:41
Top News – Putin në krye të organit më të lartë global/ Rusia merr frenat Këshillit të Sigurimit
01/04 12:28
Top News – Prigozhin gati të rrëzojë Putin!/ Përplasja mes tyre nis në vitin 2024
01/04 12:27
Top Channel/ “Jam ende gjallë”: Papa del nga spitali, nisin përgatitjet për Pashkët!
01/04 12:26
Top News – Shkatërrohet banda shqiptare e drogës/ Furnizonin disa shtete europiane me kokainë
01/04 12:24
Top News – Falenderon Serbinë për përkrahjen e Kievit!/ SHBA i habit të gjithë me komentin
01/04 12:12
Top News – Biden paralajmëron Rusinë!/ ‘Lironi sa më parë gazetarin amerikan’
01/04 12:11
Top Channel/ Biden thirrje Rusisë: Lironi gazetarin amerikan, ose…
01/04 12:09
Top News – Rusia do sulmojë paqeruajtësit e NATO-s/ Medvedev- Do të jenë një objektiv legjitim
01/04 11:58
Top News – Trump mbledh 4 mld dollarë brenda ditës/ Mbështetësit krah ish-presidentit pas aktakuzës
01/04 11:56