Top Channel/ Policia italiane lëshon ujë me presion ndaj grevistëve në portin e Trieste
18/10/2021 22:22

Megjithë temperaturat e ftohta të veriut të Italisë, policia ka përdorur sot ujë me presion ndaj grevistëve në portin e Trieste, qe protestojne kundër pasaportave të vaksinimit. Zhvillimi vjen pas tre ditë greve të punonjësve të portit të Trieste dhe disa porteve të tjera italiane, kundër paraqitjes në punë të dokumentit të vaksinimit. Ky i fundit është quajtur një masë arbitrare dhe anti-kushtetuese nga punonjësit dhe kritikët. Pompat e ujit të policisë goditën protestuesit dhe punonjësit e portit që bllokonin hyrjet prej të premtes në Trieste kundër politikës së Green Pass. Mjetet e rënda shoqëroheshin nga dhjetra policë që tentonin të largonin punonjësit grevistë. "Liri, liri!" thërrisnin protestuesit, teksa të tjerë thërrisnin "Ne nuk jemi të dhunshëm, ulini mburojat". Policia tha se pas disa orë përballjesh kishte hapur hyrjen e bllokuar duke shtyre demonstruesit në një zonë parkimi automjetesh. Punonjësit e portit të Trieste kanë refuzuar ofertën e autoriteteve për teste tamponi falas duke thënë se do të vijojnë grevën pa limit.

Top News-Biden, strategji e re për pandeminë/Doza përforcuese për të gjithë amerikanët
02/12 23:20
Top Channel/ Bishti i gjetur i dinosaurit mahnit komunitetin shkencor në Kili
02/12 21:52
Top Channel/ Presidenti i Afrikës së Jugut dënon masat e pandemisë si ‘aparteid shëndetësor’
02/12 21:42
Top Channel/ Papa Françesku nxit dialog për të shëruar ‘ndarjen e tmerrshme’ teksa viziton Qipron
02/12 21:42
Top Channel/ Ushtria e Ugandës hyn në RD Kongo për të luftuar rebelët ADF
02/12 21:38
Top Channel/ Omikron në Britani, para Afrikës/ U zbulua në Skoci më 20 nëntor
02/12 19:33
Top News-Prag lufte në Evropë…!/SHBA do vendosë raketa me rreze të mesme në kontinent
02/12 19:28
Top News-Paralajmërimi amerikan për Moskën/Blinken dhe Lavrov, asnjë dakordësi për Ukrainën
02/12 19:28
Top Channel/ Shkencëtarët zbulojnë arsyen: Përse krijohen mpiksje gjaku nga vaksina!
02/12 15:52
Top Channel/ “Omicron” zbulohet edhe në Greqi. Shkencëtarët: Mund të mbyllë pandeminë
02/12 15:23
Top News- Të dyshuar për spiunazh/ Shërbimi sekret rus arreston 3 ukrainas
02/12 15:09
Top Channel/”Nuk e shkrepa këmbëzën”, aktori flet për herë të parë: Nuk e di si doli plumbi!
02/12 14:36
Top Channel/Bjellorusia, armë atomike nga Moska: NATO, gati bombat bërthamore nga baza në Gjermani!
02/12 14:16
Top News-Qyteza që po çudit të gjithë botën!/Itali, e vaksinuar 100 për qind me të dy dozat
02/12 13:34
Top Channel/KE “shuplakë” Kinës për Ballkanin, jep 300 miliardë euro për rajonin!
02/12 13:32
Top News – Shqiptarët e bandës së lulishteve/ Dy të arrestuar në Itali, ‘sekser’ një maroken
02/12 13:26
Top Channel/Ç`po përgatitet në Ballkan; Britania nxjerr “artilerinë”e rëndë për rajonin!
02/12 12:15
Top Channel/ Shefi i Pfizer: Vaksinimi anti-Covid, do të bëhet i përvitshëm!
02/12 11:44
Top Channel/ “Omicron, një dhuratë Krishtlindjesh”, shkencëtarët: Mund të mbyllë pandeminë!
02/12 11:41
Top Channel/ Vuçiç, “i tmerruar nga të vetët”- “Asgjë pa u konsultuar me popullin”!
02/12 11:22