Top Channel/ “Përplasje” në ujërat e Paqësorit. Rusi dhe SHBA përballin luftanijet
17/10/2021 22:07

Një incident ka ndodhur në ujërat Detit e Japonisë, ku një stërvitje e përbashkët ushtarake midis Kinës dhe Rusisë është ndërprerë nga një luftanije amerikane. Moska është shprehur se gjatë stërvitjes së përbashkët një nga anijet ka ndjekur nga pas një luftanije amerikane , gjë e cila u mohua nga Uashingtoni. Ministria e Mbrojtjes ruse bëri me dije se luftanija “USS Chafee” po përpiqej të thyente vijën kufitare dhe të hynte në territorin e Federatës Ruse, ndërsa Amerika pretendon se ishte duke lundruar aty ku e lejon ligji ndëkombëtar.

Top News-Investimet e McGregor/ Fond 120 milionë Euro në një projekt imobiliar
07/12 16:10
Top News – Prokurori që fle me bodigardë…!/ Kush është njeriu që ka fundosur ‘Ndragheta’
07/12 15:54
Top Channel/Vuçiç “si fëmijë”, i ankohet BE-së: “Kurti nuk flet me mua”!
07/12 15:40
Top Channel/ Pfizer nën akuzë: “Përhapi gënjeshtra për vaksinën e rivales AstraZeneca”!
07/12 15:38
Top Channel/ “Do të jetë masakër”, Ukraina paralajmëron për pasojat e luftës me Moskën!
07/12 15:38
Top News – Sinjale amerikane për zyrtarët/ Do u verifikohen pronat dhe transaksionet
07/12 15:25
Top News – Të diplomuarit më të rinj… / Njihuni me astronautët që NASA do dërgojë në Mars
07/12 15:07
Top News – Mes më të fortave në botë… / Ushtria që japonia po synon të ndërtojë…
07/12 14:50
Top News – Revolucion në Emiratet e Bashkuara / Nga 2022, fundjavë është e shtuna dhe e diela
07/12 14:36
Top News – Kjo është çmenduri…! / F-16 fluturojnë vetëm pak cm larg njëri tjetrit
07/12 14:31
Top News – ‘Kapsula e vetëvrasjes’ / Zvicra legalizon një mënyrë të re për të vdekur
07/12 14:30
Top News – Vullkani merr 34 jetë njerëzish / Rreziku nuk ka kaluar, mijëra të zhvendosur
07/12 14:28
Top News- Trafikantët, destinacioni në Turqi/ Zbulohet sasia prej 1.5 ton kanabis, 3 në pranga
07/12 14:12
Top News – ‘Një lajm jo i mirë…’ / Pushon 900 punonjës me një lidhje në Zoom
07/12 14:10
Top Channel/Moska “varroset” nën borën rekord: “Stuhia më e egër në 72 vjet, erdhi nga Mesdheu”!
07/12 14:04
Top Channel/Kërcënon Pekini, SHBA: “Ta rrisë sa të dojë fuqinë ushtarake, s`kemi frikë”!
07/12 14:00
Top News- Ideja nga Banka e Argjentinës/ Do shiten 2500 monedha speciale për botërorin 2022
07/12 13:39
Top Channel/ “Ukraina fuçi baruti”, të mëdhenjtë në krah të Kievit- Moska nuk pyet!
07/12 12:49
Top Channel/ Peshkopi “tradhëton” Serbinë për Kosovën, “çmenden” mediat serbe!
07/12 12:37
Top Channel/Biden-Putin, sot përballja e madhe: Vendoset “fati” i Ukrainës!
07/12 12:18