Top Channel/ Partizani merr kreun/ Mund Kastriotin 3-1. Kukësi – Tirana 2-2
17/04/2021 20:06

Partizani merr kreun e kampionatit pas fitorws 3-1 ndaj Kastriotit në stadiumin "Air Albania" të kryeqytetit. Gjërat nuk filluan aspak mirë për skuadrën e drjetuar nga Ilir Daja që brenda 4 minutave të para të takimti e pa veten në disavantazh pasi Daci zhbllokoi takimin, por brenda pejsë së parë të kuqt barazojnë me Hakajn duke shkuar në dhomat e zhveshjes me shifrat 1-1. Në pjesën e dytë bie në sy supermacia e Partizanit dhe këtë gjë e tregon edhe në rrezultat jo vetëm me lojë. Stenio Xhunior në minutën e 75-të dhe Asanit në të 85 janë autorët e dy golave të shënyuar në pjesën e dytë që cuan ifrat në 3-1. me këtë fitore Partizani qëndron të paktën 24 orë në krye të Superiores në pritje të ndeshjeve të Vllaznisë dhe Teutës që luajnë ditën e diel. Ndërkohë superndeshja e kësaj jave ajo mes Kukësit dhe Tiranës u mbyll në barazim 2-2. bardheblutë kontrollojnë që në fillim lojën por janë po ato që i dhurojnë golin e parë Kukist pas një gabimit të Celhakëspërfitojnë kuksianët dhe Eze zhbllokon ndeshjen. Vetëm në pjesën e dytë Tirana arrin të gjejë golin e barazimit, këtë herë me Seferin i cili mes shumë shpërdorimeve rikthehet tek goli. Ky gol i jep më tepër besim Tiranës që arrin të gjejë edhe golin e avantazhit në minutën e 85-të me Enton Kale, por buzëqeshja e bardhebluve ngrin shpejt nga mrekullia e Agim Ibrahimit. Nga një distancë prej më shumë se 30 metrash goditja standarte e tij është perfekte dhe tund rrjetën, duke barazpeshuar shifrat në 2-2. Një barazim që pak i vlen të dyja skuadrave që mbeten në vend numërio në pozicionin 5 tirana dhe të 6 Kukësi 7 ikë larg njëra tjetrës.

Top Channel/ Skënderbeu pret Partizanin/ Korçarët shpresojnë që të qëndrojnë në kategorinë superiore
07/05 15:30
Top Channel/ “Partizani i barabartë me ne”, trajneri i Skënderbeut: Do të qëndrojnë në Superiore
05/05 15:32
Top Channel/ Partizani merr kreu, ndalet në barazim Vllaznia-Teuta, Laçi mund Kukësin
04/05 02:31
Top News – Vllaznia pret Teutën/ Për Brdaric, sfida, hap në rrugën drejt titullit
03/05 11:47
Top Channel/ Sezoni tjetër me tifozë në stadium! Shulku Vllazninë si skuadrën më të bukur
01/05 16:09
Top Channel/ Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj
30/04 11:02
Top Channel/ Reja kërkon një mesfushor, ka disa kandidatë nga Kosova dhe Maqedonia
21/04 20:25
Top Channel/ Fitojnë Vllaznia dhe Laçi, kthejnë renditjen e klasifikimit si më parë
19/04 12:39
Top News – Kampionati i futbollit amator/ Përfunndon edicioni i tetë, ndahen çmimet
18/04 20:44
Top Channel/ KOKSH, në krye Fidel Ylli/ Zgjidhet presidenti i ri i komitetit olimpik shqiptar
17/04 20:08
Top Channel/ Partizani merr kreun/ Mund Kastriotin 3-1. Kukësi – Tirana 2-2
17/04 20:06
Top Channel/ Java e 28-të e Superligës: Tirana pret Kukësin dhe Partizani, Kastriotin
16/04 15:36
Top Channel/ Skënderbeu-Vllaznia në finale/ Dy skuadrat që do të përballen për Kupën e Shqipërisë
14/04 20:05
Teuta merr kreun e superiores/ Vllaznia ndalet në Laç, Kukësi fitore pas 2 muajsh
10/04 19:57
Braziliani i kombëtares/ 15 vjeçari i rritur në Shqipëri, premton shumë për ekipin kuq e zi
10/04 19:55
Vllaznia-Laçi, supersfida e javës/ Superiorja rikthehet me ndeshjet më të rëndësishme
09/04 15:44
Medalje bronxi në europian/ Evangjeli Veli, e vetmja garuese nga Shqipëria
05/04 19:59
Tirana ‘Manita’ Apolonisë/ Skënderbeu befason Kukësin, e mposht 1-0
04/04 20:17
Teuta merr kreun/ Mund Laçin 1-0. Vllaznia-Partizani ndalen në 0-0
03/04 19:57
Vllaznia do ndeshet me Partizanin/ Të shtunën përballet Teuta me Laçin
02/04 19:57