Top Channel/ Netflix nxjerr listën: Filmat dhe serialet më të para të të gjitha kohërave!
22/03/2023 15:55

Stranger Things, Wednesday, DAHMER, Bridgerton kanë pushtuar kreun e listës së serialeve më të ndjekura të platformës gjigante të transmetimit. Lista, qëpërfshin dhe filmat më të preferuar, është hartuar në bazë të orëve që përdoruesit kanë shpenzuar për t`I ndjekur ato. Deri në 2021-shin, Netflix ndiqtë një tjetër metodë matjeje të pulsit të audiencës: platforma gjurmonte numrin e llogarive që fillojnë të shikojnë një serial apo film, por që prej atëherë ka ndryshuar strategji duke verifikuar tashmë shikueshmërinë sipas numrit të orëve të shikimit. Në bazë të kësaj metode, u krijua dhe lista e hiteve më të mëdha që janë publikuar ndonjëherë në Netflix. Squid Game e Casa de Papel janë serialet më të pëlqyera në gjuhë të huaj. Nga filmat e huaj vecohen Troll, Blood Red Sky, “Asgjë e re nga fronti I Perëndimit”. Tek ato në gjuhën angleze, dominojnë Red Notice, Don’t Look Up, Bird Box.Netflixi shënoi rritje të numrit të abonentëve në fund të vitit të kaluar.Për shkak të vështirësive ekonomike, ishte parashikuar se shumë njerëz do të hiqnin dorë nga shërbimet e tij. Por platforma e ka përmbysur këtë trend, pasi i janë shtuar shtatë milionë përdorues të rinj, disa herë më shumë sesa e kanë parashikuar analistët.“Viti 2022 ishte i vështirë, me një fillim të vrazhdë, por përfundim të ndritshëm”, tha kompania përmes një deklarate.

Top News – Shpërthim i frikshëm në Ukrainë/ Rusët hedhin në erë tubacionin më të madh në botë
07/06 20:59
Top News – U padit për vjedhje / Dua Lipa fiton gjyqin për këngën Levitating
07/06 19:38
Top Channel/ Mike Pence shpall kandidaturën: Ditët më të mira për nuk kanë ardhur ende
07/06 18:51
Top Channel/ Kryeministri britanik në SHBA. Sunak do takohet me Biden për rrezikun e teknologjisë
07/06 18:32
Top News – Dhoma luksoze, kinema e klub nate!/ Anijet që do të strehojnë emigrantët në Angli
07/06 18:22
Top News – Avionët ‘blindojnë’ Gjermaninë!/ NATO mban stërvitjen më të madhe ajrore në histori
07/06 17:55
Top News – Stoltenberg i shqetësuar për Kosovën!/ ‘Sulmet ndaj KFOR të rrezikshme’!
07/06 16:55
Top Channel/ Ndalimi i tatuazheve tek ushtarët. Japonia rishqyrton vendimin
07/06 16:42
Top News – WhatsApp sjell ndryshimin e ri/ Teston aftësinë për të dërguar foto me cilësi të lartë
07/06 16:36
Top Channel/ “Serbia të japë garanci”, Osmani për Reuters: Zgjedhjet e reja, me peticion!
07/06 15:25
Top News – Kthehet shërbimi i detyrueshëm ushtarak… / Evropa po rimendohet, ‘frikë’ nga Rusia
07/06 15:21
Top News – Vetëvrasjet janë të jashtëligjshme! Kim Jong Un nxjerr ‘dekretin’, cilat janë pasojat?
07/06 15:08
Top Channel/ “Përse i shtrohet qilim i kuq Vucicit”, zyrtari: “Duhet politikë e re për Ballkanin”!
07/06 15:01
Top Channel/ Escobar i prerë:“Nuk pres deri në korrik për zgjedhje të reja”, Vucic të bindë serbët!
07/06 14:56
Top Channel/Parashikimi i frikshëm i Baba Vangës për 2023: Toka do shkatërrohet nga një shpërthim…
07/06 14:25
Top News – Rusia paralajmëron ofensivë të re / Medvedev: Kievi dështoi, tani të rrëzojmë regjimin
07/06 13:23
Top News – Kina lë pas SHBA dhe aleatët / Ushtria ‘komuniste’ me teknologjinë më të avancuar
07/06 13:06
Top News – Suedia ‘dorëzohet’ përballë Erdogan / Lejon ekstradimin e mbështetësve të PKK-së në Turqi
07/06 13:04
Top News – Irani mund të godasë Izraelin me ‘Fattah’ / SHBA vendos sanksione mbi programin raketor
07/06 13:03
Top Channel/ SHBA-Kinë përplasen në Indo-Paqësor, ekspertët: Pekini po ia kalon!
07/06 12:38