Top Channel/ Ndërron jetë stilisti i njohur italian, Roberto Cavalli! La pas 6 fëmijë, më i vogli 1 vjeç
12/04/2024 22:34

Stilisti i famshëm i modës Roberto Cavalli ndërroi jetë në Firence, në moshën 83-vjeçare. Lajmin për vdekjen e tij e bënë të ditur të afërmit e tij, të cilët kanë thanë se shëndeti i dizajnerit të famshëm u përkeqësua ditët e fundit. Ai la pas gjashtë fëmijë, më i vogli është Giorgio, vetëm një vjeç. Në krah të tij në orët e fundit, ashtu si në dhjetë vitet e fundit, ishte edhe partnerja e tij, Sandra Nilsson . Roberto Cavalli studioi në Akademinë e Arteve të Bukura në Firence. Gjyshi i tij ishte piktor i grupit Macchiaioli dhe prej tij trashëgoi pasionin për artin. Duke filluar në vitet 1960 nga shtypshkronja e tij në ekran, Roberto Cavalli filloi të aplikonte një teknikë të re pikture në veshje, gjë që e bëri atë të dallohej. Më vonë, në vitet 1970, ai eksperimentoi me materiale të tjera, kryesisht lëkurë. Në vitin 1970, ai prezantoi në Paris koleksionin e tij të parë të përbërë nga dizajne lëkure, të krijuar në bashkëpunim me Mario Valentino. Puna e tij tërhoqi shumë kompani ndërkombëtare të modës, të cilët donin të punonin me të dhe kështu, ai u bë një nga emrat më të njohur në industrinë e modës. Dizajneri i njohur italian ka gjashtë fëmijë. Fëmijët nga gruaja e tij e parë, Silvanella Giannonio ishin Tommaso dhe Cristina. Çifti u martua në vitin 1964 para se të divorcoheshin 10 vjet më vonë. Më pas, Roberto Cavalli u martua me stilisten austriake Eva Maria Demar në vitin 1980, me të cilën pati tre fëmijë, Robert, Rachele dhe Daniele. Ata u divorcuan në vitin 2010. Më fund, vitin e kaluar, ai pati fëmijën e tij të 6-të, Giorgio, me partneren e tij, Sandra Nilsson, me të cilën është së bashku që nga viti 2014. Pamjet: AFP

Top Channel/ I zbuloi të dashurën gjatë një takimi, baristi italian vret të fejuarën shtatzënë
29/05 22:29
Top Channel/ “Gënjeshtari më i madh i të gjitha kohërave”: Avokati i Trumpit sulmon Cohen!
29/05 16:17
Top News/ Avioni 55 metra metra në pikiatë në 4 sek /Tmerri në fluturimin që u përball me turbulenca
29/05 15:01
Top News/ Policia, bastisje në Parlamentin Evropian /Dyshime për propagandë ruse, në fokus asistenti
29/05 15:01
Top News/Izraeli, kërcënim për gjithë njerëzimin! Erdogan kundër OKB: Nuk mbron dot punonjësit e saj
29/05 14:54
Top News/ Putin e sheh si pasuesin e tij…Bën ish-truprojën sekretar të Këshillit të Shtetit
29/05 14:43
Top Channel/ “Po luani me zjarrin”: Putin paralajmëron Perëndimin për raketat në Ukrainë!
29/05 14:40
Top News/ Plagoset ushtari polak, në rrezik për jetën / Zonë sigurie në kufi me Bjellorusinë
29/05 14:36
Top News/ Avionë vëzhgimi ASC 890 dhe raketa / Suedia, 1.3 miliardë dollarë armatime për Ukrainën
29/05 13:21
Top News/ Po të isha president do bombardoja Moskën! Shokon Donald Trump në takimin me donatorët
29/05 13:11
Greqia KËRCËNON shqiptarët/Beqiri zbulon PLANIN për DESTABILITET/ Luftën e PROVOKOI Berisha me…
29/05 13:09
Top Channel/ The Telegraph: “Zelensky-t iu kërkua të mos përmendet anëtarësimi i Ukrainës në NATO”!
29/05 12:35
Top News/ Izraeli vret sërish në Gaza / Humbasin jetën 37 persona në kampet me tenda të Rafahut
29/05 12:26
Top News/ ‘Bomba me fekale’ mbi Korenë e Jugut / LUFTA E PISËT e Penianit, balona mbi ‘armikun’
29/05 12:02
Top Channel/ Italia “po zbrazet, eksodi i të rinjve-DW: Po ikin “të gjithë” nga vendi!
29/05 12:00
Top News/ 2023, viti më vdekjeprurës në botë / REGJIMET E GJAKUT, Kina dhe Irani rekord ekzekutimesh
29/05 11:49
Top News/ ‘NATO dhe Evropa po luan me zjarrin!’ Putin paralajmëron: Po shkojmë drejt luftës botërore
29/05 11:45
Top News/ Kokrra e breshërit sa një top golfi / Stuhi të fuqishme dhe erë shkatërruese në SHBA
29/05 11:44
Top News/ Ukraina, ‘dritë jeshile’ për t’i rënë Rusisë / Franca dhe Gjermania: Shënjestra ushtarake
29/05 11:40
Top Channel/ Breshëri si top golfi, SHBA në mëshirën e motit: Stuhi shkatërrimtare, 25 të vdekur!
29/05 11:09