Top Channel/”Më shau nënën”, detaje të reja nga vrasja në Greqi- fëmijët në dhomën ngjitur!
06/12/2021 15:51

Fëmijët njëri 8 e tjetri 10 vjec, flinin në dhomën ngjitur, kyr 40 vjecari shqiptar me iniciale X. F mbyti gruan e tij, një ngjarje kjo që tronditi opinionin publik në Greqi. Ngjarja e rëndë ndodhi në Vlachiotis të Lakonisë. Mediat greke thonë se shqiptari nuk kishte precedentë penalë, dhe as nuk ka pasur ndonjë denoncim për dhunë nga bashkëshortja e tij. Dëshmitarët thonë se cifti pati një zënkë të tmerrshme përpata se të ndodhte vrasja e 36 vjecares. Burri e ka mbytur me duar, e pastaj është larguar nga shtëpia por më vonë e ka njoftuar vetë policinë, e cila e gjeti në banesë, pranë gruas tashmë të pajetë. Ai rrëfeu se gruaja kishte dashur ta linte dhe atij i ishin errur sytë kur ajo i ka ofenduar të ëmën. Shtypi grek shkruan se burri kishte një xhelozi të tepruar dhe mendonte e shoqja e tradhëtonte, e kjo mund të ketë qenë një nga arsyet përse ajo kërkonte ndarjen.

Top Channel/ “Plas” sërish lufta në Siri. Shteti Islamik dhe forcat kurde në përballje të ashpër
23/01 22:22
Top Channel/Fermerët mbushin rrugët në Spanjë. Prodhimi vendas po zhduket, qeveria nuk i mbështet
23/01 21:50
Top Channel/ Autobusi merr para makinën, 5 të rinj vdesin në vend në Itali
23/01 20:51
Top Channel/ SHBA: Kujdes, Rusia po dezinformon. Deklarata shpërndahet edhe nga ambasada në Tiranë
23/01 20:50
Top Channel/ Britania zbulon “komplotin” rus. Në Ukrainë do emërohet një udhëheqës “kukull” i Moskës
23/01 20:03
Top News- Njeriu më i besuar i Putin /Kush është Sergei Lavrov, ‘ujku i vjetër’ politikës ruse
23/01 18:53
Top News – Shqiptarët e ekzekutuar në Ekuador/ Hesapet e kokainës dhe miliardat e trafikut
23/01 18:04
Top News-Vrau 77 të rinj në Oslo/Monstra” e Norvegjisë në burg luksoz
23/01 17:55
Top News- Ndryshimi i kufijve në Ballkan/Përfaqësuesi përëndimor, drafti ende në qarkullim
23/01 17:29
Top News – Vritet në Ekuador trafikanti shqiptar/ Zbulohet identiteti, ja si e ekzektuan mafiozët
23/01 17:19
Top News – Qyteti nga komunizmi në kapitalizëm!/‘Utopi e dështuar’, mes dy realiteteve e kohërave
23/01 17:16
Top News- Detyrohet të anulojë dasmën / Kryeministres së Zelandës së Re i ndodh e papritura…!
23/01 16:40
Top News- Deklarata e çuditshme e gjeneralit/Por detyrohet të japë dorëheqjen, në lojë Putin
23/01 16:12
Top News- SHBA ndalon një anije iraniane/Transportonte një mijë tonë materiale për eksplozivë
23/01 15:28
Top News – Pandemia dhe kërkesat për azil/Franca, porta ‘hyrëse’ për shqiptarët në 2021
23/01 14:25
Top Channel/ Shtrëngoi masat anti-COVID/ Kryeministrja e Zelandës së re anulon dasmën
23/01 14:14
Top Channel/ Pas shumë kohësh Stambolli mbulohet nga dëbora, qytetarët në ‘festë’
23/01 14:13
Top News – 9 muaj luftë, skenari rus në Ukrainë / Dalin detajet e planit, vërshojnë trupat ruse
23/01 14:06
Top News – Dy vjet me viktima dhe infektime/ Koronavirusi drejt një faze të re dhe kufizime
23/01 14:05
Top News – Shqiptarët e ‘Sacra Corona Unita’/Hetime në Shqipëri për trafik kokaine e heroine
23/01 12:40