Top Channel/ Me 2 mina me telekomandë në makinë, arrestohet 33-vjeçari në Fier
18/06/2021 10:47

Një 33-vjeçar nga Fieri është arrestuar sot në Fier, pasi u kap me mina të lidhura me telekomandë, gati për shpërthim, në automjetin, me të cilin po udhëtonte. Shtetasi me iniciale E.J. do të hetohet për trafikim të lëndëve plasëse, helmuese dhe radioaktive. Njoftimi i policisë: Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e rasteve të trafikimit të armëve të zjarrit e lëndëve plasëse, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Fier, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, finalizuan me sukses operacion policor të koduar “Porosia”, si rezultat i të cilit u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit: E. J., 33 vjeç, banues në Pezë, Tiranë.

Top Channel/Biden njofton masat e reja në SHBA, punonjësit civilë të qeverisë federale të vaksinohen
30/07 20:39
Top Channel/ Rrugëtimi i ‘Za Fest”, mbrëmja e dytë e festivalit në qytetin e Shkodrës
30/07 20:38
Top Channel/ A dëmton Kosovën Ballkani i Hapur? Analistët: Vetë përjashtimi, i dëmshëm për Kosovën
30/07 20:12
Top Channel/ Si të zgjedhësh universitetin? Deri më 3 gusht vijojnë aplikimet për shkollën e lartë
30/07 20:02
Top Channel/ Skandali me uniformat e policisë/ Ish zyrtarët e Ministrisë së Brendshme mbeten në burg
30/07 19:51
Top Channel/ “Berisha mos bëhet deputet i PD”/ Yuri Kim kërkesë ultimative Bashës: Zgjidh të ardhmen
30/07 19:44
Top Channel/ Turistët bllokohen në kanione, dëmtohet njëri prej tyre
30/07 19:44
Top News – Shpërndanin kokainë në kuti picash/Gjykata lë në burg 4 prej tyre, 1 në arrest shtëpie
30/07 18:01
Top Channel/Gara për Aeroportin e Sarandës, Balluku: Do të jetë sezonal, investim privat 37 mln euro
30/07 17:41
Top Channel/ Të dehur dhe me shpejtësi tej normave të lejuara, pranga 10 shoferëve në 24 orë
30/07 17:33
Top News – Yuri Kim thumbon Berishën ‘non grata’/‘PD s’mund të hajë bar për hir të një deputeti’
30/07 16:37
Top News – Gjykata e Lartë bëhet me 9 anëtarë/ Presidenti Meta firmos emërimin e Asim Vokshit
30/07 16:36
Top News – Në pranga tre persona në Mirditë/ Ushtronin aktivitet të paligjshëm të lojrave të fatit
30/07 16:24
Top Channel/ Gjyqi i uniformave: Të arrestuarit kërkojnë të lirohen për shkaqe shëndetësore
30/07 15:42
Top Channel/ 31 ditë vaksinim pa kufizime! Të gjithë mbi 18 vjeç mund të zgjedhin 1 nga 3 vaksinat
30/07 15:40
Top News – Abuzime masive me tenderat/ KLSH kallzon në SPAK 5 zyrtarë të ministrisë
30/07 15:36
Top Channel/ SPAK në kërkim të ‘porositësit’,vijon hetimi pas arrestimeve për korrupsion te Kadastra
30/07 15:28
Top Channel/ Korça në valën e të nxehtit/ temperaturat në qytet 10 gradë mbi normalen
30/07 15:20
Top Channel/ Fier, stalla e bagëtive përfshihet nga flakët, digjen disa shpendë
30/07 15:20
Top Channel/ “Ballkani i hapur”, Gërvalla: “Iniciativë shumë e rrezikshme për Kosovën”!
30/07 15:12