Top Channel/ Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi njofton tërheqjen nga kombëtarja
28/05/2024 17:29

Mungesa e Sokoll Cikalleshit në listën paraprake për Euro 2024 të bërë publike nga trajneri i Kombëtares Silvinjo, habiti jo pak. Vetëm një ditë më pas, përmes një statusi ku nuk mungojnë notat e zhgënjimit, Cikalleshi njofton tërheqjen përfundimtare nga Kombëtarja. Ai shprehet krenar për përfaqësimin e fanellës kuqezi, ndërsa fundin e rrugëtimit e quan të bukur, ndonëse mënyrën e fundit nuk e zgjodhi vetë. “Rrugetimet jane te bukura, me uljet e ngritjet e veta. Gjatë rugetimeve nese gjerat i ke bere sic duhet, fundi eshte i lumtur, paçka se, jo gjithmonë e zgjedhim vetë mënyrën. Ka qene nje krenari dhe emocion i papershkueshem perfaqesimi i fanelles se ekipit kombetar te futbollit. Bartja e emocioneve te nje kombi mbi shpine, eshte sa privilegi, aq edhe nje pergjegjesi, cila me ka bere te perunjur dhe mirenjohes ndaj çdokujt qe besoi, ndaj çdokujt që me dha kurajo per te vazhduar, e padyshim, ne menyre te veçante ndaj çdokujt që brohoriti per mua”.

Top News/ UEFA nis procedim disiplinor. ‘Incidentet’ në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Italisë
16/06 21:29
Top News/ Pas humbjes me Italinë/ Kombëtarja i rikthehet punës për sfidën me Kroacinë
16/06 17:52
Top Channel/ Hyri në fushë, ja kush është shqiptari që ndërpreu ndeshjen Shqipëri-Itali
16/06 15:18
Top Channel/ Ndërpritet për pak sekonda ndeshja Shqipëri-Itali, tifozi kuqezi “mësyn” në stadium
15/06 23:00
Top Channel/ Stadiumi i Dortmundit vishet kuqezi, tifozët mbështesin kombëtaren
15/06 21:36
Top Channel/ “From Paris To Berlin”! Himni kombëtar oshëtin në stadium, tifozët kuqezi mahnisin
15/06 21:20
Top Channel/ Stadiumi i “veshur” kuqezi, skuadra e Sylvinhos zbret në fushë për të kryer nxehjen
15/06 20:54
Top Channel/ Dortmundi vishet kuqezi! Përballja me Italinë në mbrëmje, shqiptarët skuqin stadiumin
15/06 19:55
Top Channel/ Sot sfida Itali-Shqipëri, pamje nga atmosfera festive në Gjermani
15/06 18:03
Top Channel/ Dortmundi ‘vishet’ kuqezi! Tifozët shqiptarë nisin festën, me plisa në kokë dhe flamuj
15/06 15:49
Top Channel/ De Biazi dhe Reja: Italia të vuajë! Shqipëria është e fortë, të kaltërit kanë janë…
15/06 15:35
Top Channel/ Rama: Shpresoj në një barazim! Hera e parë dhe e fundit që bëj tifo kundër Italisë
15/06 15:23
Top News/ 9.25 mln euro për pjesëmarrjen/ Euro2024, përfitime të majme për kombëtaren
15/06 14:38
Top News/ Duka optimist për sfidën me Italinë: Forca e skuadrës është që ne jemi një
15/06 14:35
Top News/ Ngjyrat kuqezi ‘pushtojnë’ Dortmundin, shqiptarët të gjithë bashkë për kombëtaren
15/06 13:52
Top News/ Shqipëri-Itali, dilemat në formacion/ Sylvinho synon surprizën, Spalleti kërkon fitoren
15/06 13:51
Top Channel/ Surpriza të mëdha në “Top Arena”/ Nis në Top Channel emisioni i dedikuar për “Euro2024”
14/06 19:48
Top Channel/ Gjithçka gati në Messe Dortmund për ndeshjen e Shqipërisë përballë Italisë në Euro 2024
14/06 16:36
Top Channel/ Në sheshin “Skënderbej” dhe stadiumin “Selman Stërmasi” janë hapur dy Fan Zone
14/06 15:32
Top News/ Gjykimet e ndeshjeve në Euro 2024/ Uefa, komisioni i arbitrave nxjerr direktivat
13/06 15:38