Top Channel/ Masakroi për vdekje mbesën, sulmojnë makinës që mbante autorin e krimit, kaos në Pirgo
11/06/2024 22:09

Masakrimi i vajzës 11-vjeçare nga daja i saj ka tronditur Greqinë, duke sjellë një situatë kaotike jashtë gjykatës së Pirgos. Familjarët e viktimës dhe dhjetëra qytetarë kanë sulmuar makinës së policisë, që shoqëronte autorin e ngjarjes drejt gjykatës. U desh ndërhyrja e patrullave, por situata nuk u qetësua aspak, teksa incidentet nga qytetarët vazhduan. Për pasojë, efektivët u detyruan të shtyjnë transferimin e 37-vjeçarit për arsye sigurie. Daja, i cili fillimisht u shtir si i pikëlluar për vdekjen e motrës, rezultoi autori i këtij krimi, të cilin më pas e rrëfeu vetë në polici. “E çova në fushë dhe e vrava”, ishte dëshmia e tij. Pamje nga kamerat e sigurisë kapën autorin kur mori mbesën në shtëpi dhe u largua me makinë, ku më pas dyshohet se ka tentuar ta përdhunojë, por ku ka hasur në rezistencën e saj, e ka dhunuar për vdekje. Në vitin 2017, ai u dënua dhe u shpall fajtor për përdhunimin e një të mituri, por nuk u dënua me burg, pasi gjykata e la në liri me kusht. Pamjet: AFP

Top Channel/ Vonesa e Bidenit nervozon Melonin, mimikat e saj në Samitin e NATO-s bëhen virale
12/07 22:53
Top Channel/ 36 mijë paund në kutinë e këpucëve! Dënohen dy shqiptarët në Britani
12/07 22:52
Top Channel/ Lufta kushton, Putin rrit taksat! Nënshkruan dekrete për të financuar luftën në Ukrainë
12/07 22:07
Top Channel/ Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër! Humbin jetën punëtorë portugezë dhe shqiptarë
12/07 22:03
Top Channel/ Rrëzohet aeroplani rus në afërsi të Moskës, ndërron jetë i gjithë ekuipazhi
12/07 22:02
Top Channel/ Finlanda miraton ligjin për bllokimin e emigrantëve nga Rusia
12/07 21:37
Top Channel/ Vrasja e gruas e vajzave të gazetarit të njohur britanik, reagojnë kolegët e John Hunt
12/07 21:36
Top Channel/ Biden nuk tërhiqet! Reagon pas zërave se duhet ti lërë vendin dikujt tjetër në zgjedhje
12/07 19:59
Top Channel/ Përvëlohet Athina! Kamera termike regjistron 100°C në rrugët e kryeqytetit grek
12/07 19:40
Top Channel/ Trump drejt emërimit si kandidat presidencial, kë do të zgjedhë nënpresident?
12/07 19:38
Top Channel/ Gafa e radhës, Biden ngatërron Zelenskyn me Putinin! I vendosur për të vazhduar garën
12/07 18:15
Top Channel/ “Rusët do vrisnin kreun e kompanisë gjermane të metaleve”, CNN zbardh komplotin!
12/07 17:25
Top Channel/ “Bishat” e qiellit nuk shpëtojnë Ukrainën: Mbërrijnë F16-tat, ndryshon pllaka?
12/07 16:57
Top Channel/ Rudy Giulianin mund të përballet me disa padi! Gjyqtari amerikan pritet të…
12/07 15:44
Top Channel/ BE “fshikullon” platformën X: Po mashtron përdoruesit, ja mënyra!
12/07 15:24
Top News/ Luftanije e avionë rusë drejt NATO-s / Gjermania ngre ‘Typhoon’-ët për t’i monitoruar
12/07 14:59
Top News/ Në shënjestrën e vrasësve rusë…Bosi i gjigandit të armëve perëndimore, Rheinmetall
12/07 14:44
Top News/ Kremlini ‘qesh’ me Bidenin: Nuk tregoi respekt për Putinin, e gjithë bota i pa gafat
12/07 14:25
Top News/ Të jesh Volodimir Zelenski…Si e ka ndryshuar lufta presidentin e Ukrainës?
12/07 13:18
Top News/ Biden e quajti Zelenskin, ‘presidenti Putin’ / Bëhet viral reagimi i liderëve të NATO-s
12/07 13:03