Top Channel/ Marko Kepi, hetim për vjedhje votash për garën në këshill
13/07/2021 12:12

Marko Kepi, i riu shqiptaro-amerikan i cili njihet si njeriu që mblodhi mbi 1 milionë dollarë për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri është duke u hetuar për manipulim votash në New York. New York Post shkruan se Bordi i Zgjedhjeve të qytetit i ka kërkuar departamentit të Drejtësisë të SH.B.A.-së dhe zyrës së prokurorit të përgjithshëm për të hetuar nëse kandidati Marko Kepi zhvilloi apo jo, një operacion të paligjshëm të mbledhjes së votave dhe falsifikimit në muajin e fundit – duke regjistruar kështu edhe qytetarë që kishin vdekur për të votuar për të, për një vend në Këshillin e Metropolit në Staten Island.

Top News – E mbuluar nga pluhuri… / Kaseta e padëgjuar e John Lennon del në shitje
28/09 12:55
Top News – Kina pa energji elektrike / 17 provinca dhe rajone në vështirësi
28/09 12:54
Top News – Të nisur drejt SHBA-së / Vazhdon kalvari i emigrantëve
28/09 12:53
Top News – ‘Krenaria’ e ushtrisë Kineze / Avionët e rinj ushtarakë në panairin ndërkombëtar
28/09 12:52
Top News – Flamur gjigand në qiell… / Në ditën kombëtare të Tajvanit
28/09 12:51
Top Channel/ Pfizer teston ilaçin anti-Covid: nisin testet klinike për antibiotikun!
28/09 12:21
Top Channel/ Shkatërrohet karteli i drogës në Ballkan: “Po mbysnin Europën me kokainë”!
28/09 12:17
Top News – Shpërthim në bllokun e banesave / Suedi, 25 të plagosur e mbi 100 të evakuuar
28/09 12:12
Top News – ‘Përmbyti Evropën me kokainë’ / Shkatërrohet karteli nga Ballkani, kapen 2.6 ton
28/09 12:11
Top News – Vrau mësuesen 36 vjeçare / Britani, shqiptari Koçi Selamaj del para gjykatës
28/09 11:50
Top Channel/ Biden merr dozën e tretë: “Të vaksinohen sa më shumë njerëz”!
28/09 11:46
Top Channel/ Kriza e karburanteve, Britania dërgon ushtrinë-Scholz: Ja Brexit-i juaj!
28/09 11:40
Top Channel/ “Porta e Zeusit”, arkeologët e gjejnë në Turqi!
28/09 11:29
Top Channel/Dëshmia e emigrantit:“Forcat greke më lanë të vdisja më goditën e më hodhën në ujë?
28/09 11:17
Top Channel/ Kremlini kërcënon Nato-n: Mos guxoni të afroheni, do shkelni “vijat e kuqe” të Putin!
28/09 11:04
Top Channel/ Rritën çmimet, Turqia kontroll pesë supermarketeve të mëdha!
28/09 11:03
Top News – Kriza e karburantit në Britani / Johnson angazhon ushtrinë për furnizimet
28/09 10:58
Top News – Koreja e Veriut ‘qëllon’ sërish / Kim teston raketën, jugu prezanton nëndetësen e re
28/09 10:50
Top News – Pilulat kundër koronavirusit / Pfizer fillon testimin në shkallë të gjerë
28/09 10:47
Top News – ‘Varreza e trenave’… / Lokomotivat franceze rikthehen në jetë
27/09 23:36