Top Channel/ Magjistari amerikan akuzohet për abuzim seksual me 16 gra, dëshmitë: Më detyroi…
15/05/2024 19:48

Magjistari dhe iluzionisti i famshëm amerikan David Copperfield është akuzuar nga 16 gra për sjellje të pahijshme, sipas një hetimi të The Guardian. Disa prej tyre kanë deklaruar se janë ngacmuar seksualisht nga magjistari që në adoleshencë, ndërsa avokatët e magjistarit thonë se akuzat janë krejtësisht të rreme. Akuzat kundër tij përfshijnë pretendimet se ai drogoi tre gra përpara se të kishte marrëdhënie seksuale me to. Pretendimet kundër magjistarit 67-vjeçar, të cilat ai i ka mohuar, shtrihen nga fundi i viteve 1980 deri në vitin 2014. Gratë që kanë bërë akuza për sjelljen e Copperfield e takuan atë përmes punës së tij si një nga argëtuesit më të suksesshëm në botë. Disa nga gratë deklaruan se vetëm pas lëvizjes në rrjet me hashtagun #MeToo, ato ishin ndjerë në gjendje të flisnin për përvojat e tyre me magjistarin amerikan. I pyetur për pretendimet, Copperfield mohoi çdo lloj akuze. Avokatët raportuan se klienti i tyre “kurrë nuk ka vepruar në mënyrë të papërshtatshme me askënd, aq më pak me të mitur”. Copperfield është akuzuar për sjellje të pahijshme edhe në të kaluarën. Një nga 16 gratë, Brittney Lewis, doli në publik në vitin 2018 me akuzat se ai e kishte droguar dhe sulmuar seksualisht në vitin 1988, kur ajo ishte një modele 17-vjeçare. Por këto pretendime u hodhën poshtë.

Top News/ Në ndihmë të Ukrainës/ SHBA tjetër paketë ndihme ushtarake për Kievin
24/05 22:56
Top News/ Gjermania kundër armëve bërthamore/ Scholz thirrje europës për bashkëpunim ushtarak
24/05 22:01
Top News/ Covid shkurtoi jetëgjatësinë. OBSH-Njerëzit po jetojnë 1.8 vite më pak
24/05 21:58
Top Channel/ Covid 19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë, raporti i OBSH-së
24/05 21:53
Top Channel/ Hetimi paraprak për vdekjen e presidentit iranian: Rrëzimi i helikopterit ishte…
24/05 20:46
Top News/ Izraeli sfidon drejtësinë/ Nuk tërhiqet nga operacioni në Rafah-Luftojmë për pengjet
24/05 20:18
Top Channel/ Biden kundër arrestit të Netanjahut! Rrëzon thirrjet e Gjykatës Ndërkombëtare Penale
24/05 20:00
Top Channel/ SHBA “fik” Republikën Srpska! Ambasada: Nëse ndaheni, s’ekzistoni tej kufijve të Bosnjës
24/05 19:22
Top Channel/ Vendimi i Gjykatës së Hagës: Izraeli të ndalë menjëherë sulmet në Rafah
24/05 19:18
Top Channel/ Miss-i mes trafikantëve të kartelit, si shfrytëzonte profesionin për të kaluar drogën
24/05 19:11
Top Channel/ Lumenj balte në Francën veriore, banorët pastrojnë shtëpitë dhe rrugët
24/05 18:55
Top Channel/ Bombat izraelite i shkatërruan shtëpinë, i riu në Gaza i përdor për të ngritur tendë
24/05 18:51
Top News/ Izraeli mes katër rrugëve/ GJND: Ndaloni ofensivën në rafah
24/05 18:36
Top News/ Koreja e Veriut, gati satelitin ushtarak / Do lëshohet së shpejti, Koreja e Jugut ka prova
24/05 15:15
Top News/ Putin ‘ul armët’, do ngrijë luftën /’Në vijat aktuale të frontit’, perëndimi të përgjigjet
24/05 15:13
Top News/ Këmbejnë klasat me poligonin e qitjes / Fëmijët në Rusi ‘mësojnë’ Kallashnikovin
24/05 15:12
Top News/ 19 luftanije e 49 avionë ushtarakë / Kina rrethon Tajvanin, ‘prova’ për të marrë pushtetin
24/05 15:09
Top News/ Presidenti çek, aksident me motor / Nuk heq dorë nga hobi i vjetër, lëndim i lehtë
24/05 15:09
Top Channel/ OKB e bën fakt, fut Ditën e Përkujtimit të Genocidit në Srebrenicë në kalendarin zyrtar
24/05 14:58
Top News/ ‘BE po përgatitet për luftë me Rusinë’. Orban-Pranë një konflikti të madh, të përgatitemi
24/05 14:20