Top Channel/ Kritikat ndaj Hysajt për takimin me Italinë, vjen reagimi nga mbrojtësi i Kombëtares
17/06/2024 19:38

Elseid Hysaj ishte një nga lojtarët më të kritikuar për takimin me Italinë, ku Shqipëria u mposht 2-1 me përmbysje. Pasi mbylli rrjetet e tij sociale, mbrojtësi i Kombëtares duket se është rikthyer sërish, duke reaguar për atë gabim në golin e dytë të Italisë. “Pas ndeshjes me Italinë dhe evenimenteve të fundit, ndjej t’i kërkoj ndjesë të gjithë tifozëve shqiptarë për gabimin teknik dhe instiktiv që shkaktoi golin e dyte që pësuam. Është e tepërt të specifikoj që ishte pikërisht gabim loje de vlerësimi i rremë i trajektores! Kush më njeh e di mirë që do jepja çdo forcë që kam e do bëja çdo sakrificë për këtë bluze, siç kam bërë gjithmonë. Më vjen keq për strumentalizimin pa vend nga shumë persona të gabimit përtej vlerësimit teknik. Nga ana tjetër, falënderoj përzemërsisht të gjithë tifozët e panumërt që më kanë dërguar mesazhe konfortimi në forma te ndryshme. I pranoj me vetëdije kritikat dhe keqardhjen e tifozëve anë e mbanë, të cilët pa përjashtim i mbaj në zemër. Tani të koncentrohemi te ndeshjet e ardhshme dhe forca Shqipëri gjithmonë”, shkruan Hysaj në postimin e tij.

Top News/ Afrojnë Lojërat Olimpike. Delegacionit Shqiptar i dorëzohet flamuri para nisjes
16/07 12:18
Top Channel/ Pas fitores në Euro2024, kthehen në Spanjë futbollistët! Priten me ceremoni nga mbreti
15/07 23:19
Top Channel/ One bashkon tifozët! Atmosferë fantastike në fanzone-t e mbështetura nga One Albania
15/07 19:57
Top News/ Sezoni i ri në Superiore/ Java e parë rezervon supersfidën Partizani-Vllaznja
15/07 16:01
Top Channel/ Finalja, anglezët në ankth! Kërkojnë trofe pas 58 vitesh, por Spanja i shqetëson
14/07 15:39
Top News/ Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve..
12/07 10:44
Top Channel/ Skandali seksual në kampin e Kombëtares, prokurorja tregon nëse u lëshua urdhër arresti
10/07 21:16
Top News/ Kur Lionel Messi ‘bekonte’ Lamine Yamal, del fotoja e vitit 2007
10/07 12:03
Top Channel/ “Mbikëqyrësi abuzoi me 18-vjeçaren”, detaje rreth skandalit në kampin e Kombëtares
09/07 23:12
Top News/ Sylvinho nuk e lë stolin kuqezi. Trajneri arrin akordin për rinovimin e kontratës me FSHF
09/07 19:40
Top Channel/ ‘Supervizori i Kombëtares përdhunoi punonjësen e hotelit në Dortmund’, nisin hetimet
09/07 17:29
Top Channel/ Sylvinho do qëndrojë në Shqipëri! Trajneri brazilian: Kemi arritur marrëveshjen me FSHF
09/07 15:36
Top Channel/ Gjysëmfinalja e Euro2024, Mynihu oshëtin nga brohorimat e tifozëve spanjollë e francezë
09/07 14:30
Top Channel/ Olimpiada, Shqipëria pa peshëngritje. asnjë shtangist në Paris
07/07 20:03
Top Channel/ Regbi në Divjakë, spektakël në plazh, morën pjesë ekipe nga Kosova dhe Spanja
07/07 15:29
Top Channel/ Strakosha ndahet nga e dashura? Arratiset në “ishullin e miliarderëve” me…
05/07 20:23
Top Channel/ Provokoi me simbol ekstremist, ministrja e Brendshme e Gjermanisë sulmon yllin turk
04/07 21:35
Top News/ Futbolli shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta legjenda, Bejkush Birçe
30/06 13:19
Top Channel/ Gruaja Bodybulding! Nëna e dy fëmijëve merr vendin e 3-të në kampionatin botëror
29/06 12:37
Top Channel/ Përsëritet historia! Flamurtari dhe Barcelona do të përballen në fushë pas 38 vitesh
28/06 23:20