Top Channel/”Jam gjallë”: Snajperisti më i mirë në botë hedh poshtë lajmet e vrasjes nga rusët
23/03/2022 17:04

E kanë konsideruar si snajperistin më vdekjeprurës në botë; rusët thanë se e vranë në Ukrainë, por Oliver Lavigne-Ortiz, i njohur si Wali, i hodhi poshtë të gjitha këto pretendime e postoi në Facebook një foto të realizuar së fundi ku shihej me snajperin në dorë, i zhytur në mesin e topave me ngjyra. “Unë jam gjallë. Thashethemet se kam vdekur në luftime kanë qenë krejtësisht qesharake. Jo vetëm i kemi shkaktuar shumë humbje armikut, por kemi fituar dhe terren. Fatkeqësisht, kemi humbur edhe shokë”, ka shkruar ai. Wali ishte një nga 20 000 luftëtarët që u regjistruan në të ashtuquajturin Legjioni Ndërkombëtar i Mbrojtjes Territoriale të Ukrainës. Veterani i ushtrisë konsiderohet nga disa thjesht si një mercenary që po lufton në Ukrainë, ndërsa të tjerë e shohin si hero. Wali ka marrë pjesë edhe në konflikte të tjera nëpër botë, përfshirë ato në Afganistan e Siri.

Top Channel/ Biden i rikthehet fushatës javën që vjen. Stafi: Nuk tërhiqet nga gara!
19/07 21:56
Top Channel/ “Black out do të zgjasë disa ditë”, ekspertët japin paralajmërimin: Kaosi…
19/07 21:49
Top Channel/ Microsoft: Korrigjuam defektin. Linjat ajrore e bankat jashtë pune prej një antivirusi
19/07 21:43
Top Channel/ Shtetet në “Black out” nga rënia e sistemeve! Më të prekura Evropa, SHBA dhe Australi
19/07 21:13
Top Channel/ Shpërthim i fuqishëm në Tel Aviv! Humb jetën një person, tetë të tjerë të plagosur
19/07 20:07
Top Channel/ Rusia nuk fal! Dënohet me 16 vite burg gazetari amerikan, gjyqtari: Izolim i rreptë
19/07 20:06
Top Channel/ Trump nominohet kandidat! Konventa Republikane e emëron për garën presidenciale
19/07 20:03
Top Channel/ Paralajmërimi i zyrtarëve: Rreziku ndaj SHBA dhe Europës nuk do ndalet
19/07 19:12
Top Channel/ Ndarja nga JLo, flet miku i Ben Affleck: Këngëtarja i solli shumë drama në jetë…
19/07 19:11
Top Channel/ Shëndeti dhe mosha e Biden problem në fushatën zgjedhore! Ç’do ndodhë me të ardhmen
19/07 18:23
Top News/ ‘Apokalips teknologjik’ / Aeroportet e gjithë botës në kaos…dëmi është katastrofik
19/07 16:53
Top News/ Rusia, 16 vite burg gazetarit amerikan / U akuzua për spiunazh, mundësi për shkëmbim
19/07 16:52
Top News/ Kemi vrarë ‘Bin Ladenin e Gazës’! Izraeli: Ka shenja në rritje, eleminim i suksesshëm
19/07 16:38
Top News/ Scholz shkon në Beograd ‘për litiumin’ / Vizitë e beftë, ‘një kontratë’ me Vuçiçin
19/07 16:37
Top Channel/ Antivirusi që bëri gjëmën! CrowdStrike duhet të mbronte, por fiku kompjuterat
19/07 15:22
Top Channel/ Defekt kibernetik! Bankat e linjat ajrore jashtë funksionit! Microsoft: E korigjuam
19/07 15:06
Top Channel/ Blindohet rezidenca verore e Putinit! Ka një mbrojtje të re ajrore, askush s’mund të…
19/07 14:42
Top News/ Trump u sulmua se kundërshton luftën/ Kryeministri hungarez: Zoti ka plane të tjera për të
19/07 13:22
Top News/ Fabrikë armësh në Ukrainë / Zelenski firmos kontratën me Republikën Çeke
19/07 13:20
Top News/ SM-6, Tomahawks dhe Dark Eagle…Armët amerikane që do të vijnë në Gjermani
19/07 13:19