Top Channel/ I ftohti “paralizon” Bullgarinë. Mungon energjia në Sofje, anulohen disa fluturime
26/11/2023 22:00

Fundjava ka sjellë mot të ftohtë në të gjithë Gadishullin e Ballkanit. Mediat lokale në Bullgari njoftojnë për më shumë se 1000 rajone të mbetura pa energji elektrike në fundjavë për shkak të motit të ftohtë, erërave të forta dhe reshjeve të mëdha të shiut e borës në disa zona. “Në Sofje, furnizimi me energji është ndërprerë për shkak të dëmtimit të linjave elektrike”. Po ashtu, për shkak të dëmtimit të linjave elektrike, është pezulluar lëvizja e trenave të pasagjerëve nga qyteti i Varnës në Detin e Zi në Sofje. Disa fluturime ndërkombëtare u anuluan në aeroportin e Varnës. Gjithashtu është raportuar për vonesa në fluturimet e aeroportit të Sofjes. Më së shumti nga reshjet e dendura të borës u godit Verilindja e Bullgarisë, ndërsa 4 rajone shpallën gjendjen e jashtëzakonshme. Mediat vendase thonë se shumë rrugë janë të pakalueshme për shkak të reshjeve të mëdha të borës, ndërkohë që rrugët kryesore në malet e Ballkanit u mbyllën përkohësisht për qarkullim.

Top News/ Pakënaqësia me qeverinë në kulm / Gjermanët të pakënaqur me punën e Scholz
13/06 12:46
Top Channel/ “Kosova në KiE”: “Tërbohet” delegacioni serb, largohet nga takimi në Sarajevë!
13/06 12:43
Top Channel/ G7, “plan Marshall” për Ukrainën: Miliardë USD ndihma dhe ngrirje të aseteve ruse!
13/06 12:21
Top News/ SHBA-Ukrainë, marrëveshje sigurie / Një mesazh i qartë për Rusinë, mbështetje për Kievin
13/06 12:06
Top News/ F16-at po vijnë në Ukrainë, çështje ditësh / Çfarë ndikimi do të kenë në rrjedhën e luftës
13/06 11:41
Top News/ Pushtimi rus i Ukrainës dëmton planetin/RAPORTI: Përshpejton emergjencën globale të klimës
13/06 11:31
Top News/ Spiunët rusë mes nesh…’Gëlojnë’ në Evropë, aktivitet i shtuar në Gjermani
13/06 11:31
Top News/ Liderët e G7 mbildhen në Itali/ I japin 50 mld dollarë Ukrainës nga asetet e ngrira ruse
13/06 09:31
Top News/ Pekini ‘pushton’ Europën me elektriket. BE vendos taksa të larta për makinat kineze
12/06 23:00
Top Channel/ Greqia “përvëlohet”! Kamerat termike regjistrojnë temperatura ekstreme në Athinë
12/06 22:30
Top Channel/ Merr flakë ndërtesa ku strehoheshin punëtorët e huaj, humbin jetën 49 persona në Kuvajt
12/06 22:26
Top News/Izraeli i vrau komandantin e lartë. Hezbollahu nis hakmarrjen, breshëri raketash nga Libani
12/06 22:00
Top Channel/ Sot në krye të bashkisë, kush është politikani italian që vite më parë vrau shqiptarin
12/06 21:43
Top News/ OKB shton edhe përdhunimet. Krimet izraelit ndaj palestinezëve në Gaza
12/06 21:00
Top News/ Vrasjet në Gaza, krim kundër njerëzimit / OKB: Izraeli dhe Hamasi kryen krime lufte
12/06 17:22
Top News/ Pakt kundër të djathtës ekstreme/ Macron i bën apel partive rivale: Të bashkohemi!
12/06 17:20
Top News/ Bota e kinemasë mban zi për vdekjen e aktorit të famshëm francez Philippe Leroy.
12/06 16:15
Top News/ Zjarre, përmbytje dhe valë të nxehti…Ja çfarë e pret Evropën, moti ekstrem vazhdon
12/06 15:07
Top Channel/ I kërkuan një nxënësi marrëdhënie seksuale në grup, pushohen nga puna dy mësuese
12/06 14:46
Top News/ Britanikët pendohen për BREXIT-in / Vetëm 24 për qind duan të qëndrojnë jashtë BE
12/06 14:45