Top Channel/ “Halli na solli”: Kapen në shtëpi bari kunetërit në Angli-“Do lanim borxhet”!
10/07/2021 13:15

Nuk zgjati shumë ëndrra britanike e dy kunetërve shqiptare, të cilët shpresonin që përmes kultivimit të paligjshëm të kanabis sativa, të zgjidhnin hallet e tyre e të shlyenin borxhet. Adrian Qevani dhe Ervin Abazi janë kapur në një shtëpi bari, teksa kujdeseshin për rritjen e rrënjëve të kanabisit. Kur forcat e rendit hynë në banesën e tyre në Goldenhill, kunetërit u larguan me shpejtësi nga dera e pasme, por nuk arritën të shkonin shumë larg. Në dy dhomat e sipërme të banesës, efektivët gjetën 83 rrënjë kanabisi, vlera e të cilave në treg mund të shkonte deri në 28 mijë paundë. Në shtëpinë e kthyer në laborator droge u zbuluan edhe ventilatorë, freskuese, llamba, e pajisje të tjera që shërbenin për rritjen e bimëve narkotike. Mësohet se Adriani kishte vetëm një javë që shkuar në Britani, për të shlyer disa borxhe që kishte i ati i tij, dhe këtë ia kishte sugjeruar pikërisht Ervini, i cili ishte nisur atje përpara 6 apo 7 muajsh, por tani duhet t` shlyente huanë prej 12 mijë paundësh personave që e dërguan në Angli. Mënyra për ta kthyer këtë borxh ishte pikërisht puna në shtëpinë e barit. Pamjet: AFP

Top News – Ishulli ‘bebe’ shfaqet në Paqësor / NASA: Nuk do të jetojë edhe shumë gjatë!
24/09 16:18
Top Channel/BE jep alarmin: “Putin s`po luan bllofin për armët bërthamore”!
24/09 16:11
Top News – NASA do të bombardojë asteroidin / Mbrojtja planetare, testi i madh të hënën
24/09 16:08
Top News – Shtohen blerjet e shtëpive në botën virtuale / Metavers, dimensioni i ri ku gjen gjithçka
24/09 15:50
Top Channel/Ukraina “dëbon” Iranin, Zelensky: Ushtria ruse po përdor kundër nesh dronë iranianë!
24/09 15:40
Top Channel/ Italia, sot heshtje zgjedhore-Thirrja e fundit: Mos votoni ekstremin e djathtë!
24/09 15:10
Top News – Kanye West ‘flet’ sërish me Zotin! Kurë për kancerin dhe ajër të pastër
24/09 14:38
Top News – ‘Zemra ime është me ju’ / Angelina Jolie viziton Pakistanin pas përmbytjeve
24/09 14:36
Top Channel/ Nju Jorku s`ka më vend për emigrantët: “Do i mbajmë në tenda”!
24/09 14:24
Top News – Votim nën tytat e armëve / Grupe të armatosura derë më derë, dy ditë referendum
24/09 13:59
Top News – 35 viktima në tetë ditë protesta /’Shpërthen’ zemërimi në Iran pas vdekjes së 22 vjeçares
24/09 13:58
Top News – Dentistja i jep mjekimin e gabuar! 4 -vjeçarja dëmshpërblehet me 95 milionë dollar
24/09 13:44
Top News – Micotaqis ka një mesazh për turqit / ’Ne nuk jemi armiku!’ Kryeministri grek në OKB
24/09 13:07
Top News – Populizmi po ringrihet në Evropë/ Kushtet perfekte…të gjithë sytë drejt Italisë
24/09 13:05
Top News – Stuhia ‘historike’ drejt Kanadasë/ Uragani Fiona, një javë shkatërrim pas tij
24/09 12:51
Top News – Putin nuk po luan ‘blofin’/ Kërcënimi me armë bërthamore, BE: Moment i vështirë
24/09 12:50
Top News – Gjermania kërkon partnerë të rinj/ Scholz hedh sytë nga Gjiri për krizën energjetike
24/09 12:34
Top News – Lufta bërthamore, kërcënim apo rrezik real/ A do të kalojë Putin nga fjalët te veprat?
24/09 12:32
Top News – Lufta bërthamore! SHBA e sigurt, Evropa jo/ Kush vendos për të shtypur ‘butonin e kuq’?
24/09 12:30
Top Channel/Përplasje Turqi-Greqi! Mitsotakis: Vënia në dyshim sovranitetit të ishujve kalon cakun
24/09 12:08