Top Channel/Greqia do ndalë refugjatët,kryeministri grek:Do të shkatërroj rrjetet e kontrabandistëve
13/09/2021 15:34

Kater dite pas paralajmerimit te kreut te Frontex ne nje interviste per Reuters se Agjencia Evropiane e Rojës Kufitare dhe Bregdetare Frontex, po pergatitet per nje fluks te madh emigrantesh nga Afganistani , kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ne konferencen tardicionale per shtyp nga Panairi I Selanikut ka premtuar të “shkaterroje dhe shtypë” rrjetet e trafikimit të qenieve njerëzore që sjellin emigrantë nepermjet kufirit grek.

Top News- Alarm në Greqi/Mbërrin varianti më ngjitës i Covid-19
28/10 19:37
Top News-‘A do nisë lufta në dhjetor’/Gazeta franceze analizë tronditësë për Ballkanin
28/10 16:54
Top News- Mali i Zi i shpall luftë mafies/Ligj Antimafia për ‘shtypjen’ e krimit të organizuar
28/10 16:42
Top News- Serbia del hapur kundër SHBA/Vuçic-Mbështesim Kinën në lidhje me Tajvanin
28/10 16:35
Top News – Kurti: Nuk ndihem i rrezikuar / U kërcënua me jetë, rriten masat e sigurisë
28/10 15:37
Top News-‘A do nisë lufta në dhjetor’/Gazeta franceze analizë tronditësë për Ballkanin
28/10 15:33
Top News – Kishin lidhje me Hezbollahun / Kosova, sanksione për 7 individë dhe 1 kompani
28/10 11:48
Top Channel/”Kush nuk justifikon pasurinë, ia merr shteti”:Mali i Zi,dorë të hekurt anti-korrupsion!
28/10 11:45
Top Channel/ 50 mijë euro për të vrarë Kurtin; serbi dërgon mesazh-blindohet banesa e kryeministrit
28/10 11:33
Top News – Shpërblim për vrasjen e Kurtit / Kryeministri i Kosovës nën masa të shtuara sigurie
28/10 10:57
Top News- Haga hedh poshtë kërkesën / Thaçi mbetet në paraburgim
27/10 21:22
Top News – ‘Mjaft me politikat nacionaliste’ / I dërguari amerikan kritikon lidërët e Ballkanit
27/10 18:34
Top News- Do të jetë katastrofik / Vuçiç paralajmëron aksion të ri në Veri
27/10 17:15
Top News- Dozë e dytë për të hyrë në kafe/Maqedonia e Veriut ‘dënon’ të pavaksinuarit
27/10 15:15
Top News – Rriten çmimet në Kosovë / Qeveria, paketë për të ndihmuar qytetarët
27/10 14:25
Top News – Mjaft me agresivitet! / Kryeministri grek apel Turqisë: Të ulemi në bisedime
27/10 14:24
Top Channel/ Vuçiç paralajmëron tensione:”Në 6 nëntor, aksion tjetër në veri të Kosovës”!
27/10 14:22
Top News- Bazë amerikane në Mitrovicë / Ekspertët-SHBA t’i japë mesazh të prerë Serbisë
26/10 18:11
Top News-‘Dënohen’ edhe të vaksinuarit / Propozimi në Greqi, të testohen ata që janë vaksinuar
26/10 17:54
Top News-Greqia me dorë të hekurt/ 5 mijë euro gjobë 17-vjeçares që theu karantinën
26/10 17:25