Top Channel/ Godinat e rrezikshme në Gjirokastër! Janë rrënuar në Pazarin e Vjetër
18/05/2021 13:01

Njëra prej rrugëve kryesore të Pazarit karakteristik, në Gjirokastër ka ende një kompleks godinash pothuajse të rrënuara. Degradimi ka nisur vite më parë por të paktën 5 vitet e fundit ato kanë filluar të shembin edhe çatitë ndërsa objektet janë të mbushura me plehra. “Pothuajse 60% e objekteve është gati për të rënë. Nuk është çështja vetëm për ne si biznese por po bëhet e rrezikshme edhe për njerëzit që kalojnë sepse është gati për të rënë. Ky kompleks këtu e ka projektin gati e ka bërë AADF-ja vetëm duhet ndërhyrë që të rregullohet”. “Rreziku i parë është për këto godina të amortizuara që mund të krijojnë edhe incidente me kalimtarët dhe e dyta është një fytyrë e keqe këtu në qendër të qytetit për promovimin e turizmit dhe imazhin e Gjirokastrës”. “Dorë kanë vënë vetëm dy dyqane këtu që kanë bërë restaurimet kurse gjithë zona tjetër është e prishur dhe në behar nuk mund të kalosh nga era e keqe”.

Top News – 9 orë për dekretin e Ilir Metës/ Zgjedhjet lokale përfundojnë në venecia
23/06 23:53
Top Channel/ Athinë. Prifti sulmon me acid 7 mitropolitë, dy avokatë dhe një polic
23/06 23:04
Top News – Polici që rrihte gruan e fëmijën/ Arrestohet pa asnjë paralajmërim nga kolegët
23/06 22:17
Top Channel/Mashtrimi më i madh financiar i vitit,5 mld lekë kriptomonedha “zhduken” nga vëllezërit
23/06 22:06
Top Channel/ Zgjedhjet e 2019/ Gjykata Kushtetuese shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 21:56
Top News – Himarë, makina në flakë/ Pa pasoja në njerëz, shkak nxehtësia
23/06 21:47
Top News – Vota aksidentale për Shqipërinë/ Serbia votoi ‘pro’, por nis lufta politike
23/06 19:58
Top News – Zaev gjen fajtorin e negociatave/ Pa gjuhë diplomatike, shënjestrohet bullgaria
23/06 19:57
Top News – Pa test dhe karantinë në dy shtete/ Ambasadat japin njoftimet për shqiptarët
23/06 19:55
Top Channel/ Kufizimet e lëvizjes s’do hiqen/Brataj: I druhemi përhapjes së variantit delta të covid
23/06 19:50
Top Channel/ Turistët po vijnë nga Kosova/ Rikthehen polakët. Por në krye qëndron turizmi patriotik
23/06 19:43
Top Channel/ Ervin Karanxha nuk shkon në vetting.Avokatët: Është në spital nga presioni i…
23/06 19:41
Top Channel/ Zgjedhjet lokale të 2019/ Kushtetuesja shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 19:39
Top Channel/ “Korrupsioni, frenoi investimet”/ Zef Preci: Korrupsioni, beteja e humbur e çdo qeverie
23/06 19:39
Top Channel/ Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Zaev reagon për veton bullgare
23/06 19:36
Top News – Tenton të vetëvritet fëmija i mitur/ E ëma, një prej prokuroreve të sulmuara së fundmi
23/06 17:56
Top News – 2000 ngelës në provimin e gjuhës/ Vetëm 2 maturanë morën notën 10
23/06 17:50
Top News – Negociatat që ngecën mes dy vendeve/ Rama: Fajtor nuk është rajoni, po vetë be
23/06 17:49
Top Channel/ Zaev: Identiteti maqedonas s’mund të jetë subjekt i negociatave!
23/06 17:42
Top Channel/ Rama: BE dështoi të mbajë premtimin. Për ne dielli lind, atje ku perëndon
23/06 17:41