Top Channel/ Gjyqi i Trump, një person i vë flakën vetes para gjykatës
19/04/2024 23:00

Një person i vuri zjarrin vetes jashtë gjykatës së Nju Jorkut, ku po zhvillohej gjyqi historik ndaj ish-presidentit Donald Trump. Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes deklaruan panë një burrë të përfshirë nga flakët për më shumë se tre minuta. Pas ndërhyrjes së forcave të policisë, i djegur mori kujdes mjekësor dhe u largua nga zona, sipas gazetarëve që ndodheshin në vendngjarje, të cilët shtuan se rrethanat e incidentit ishin të paqarta. Gjykata në Nju Jork është tashmë nën masa sigurie të shtuar, duke pasur parasysh praninë e ish-presidentit në sallën e gjyqit çdo ditë. Ngjarja ndodhi ndërsa procesi i përzgjedhjes të gjithë anëtarëve të jurisë në gjyqin penal ndaj ish-presidentit Donald Trump u përmbyll të premten duke i hapur rrugën prokurorëve dhe avokatëve mbrojtës që të bëjnë deklaratat hapëse javën e ardhshme, në një çështje që rrjedh nga paratë paguar një ish-aktoreje filmash për të rritur për të blerë heshtjen e saj lidhur me një marrëdhënie të dyshuar me zotin Trump. Dymbëdhjetë anëtarët e jurisë që u zgjodhën të enjten, së bashku me gjashtë rezerve të zgjedhur të premtën, do të shqyrtojnë provat në procesin e parë gjyqësor penal ndaj një ish-presidenti. Pamjet: AFP

Top News/ Miliona dollarë për Ukrainën. SHBA, paketë shtesë për të përballuar sulmin rus
25/05 23:00
Top News/ Turqia, ‘sy e veshë’ nga Irani. Vdekja e Raisit mund të ringjallë rivalitetin mes tyre
25/05 22:00
Top News/ 15 vende të BE, letër Brukselit. Emigrantët, ‘pakti Shqipëri-Itali të merret si model’
25/05 18:43
Top News/ Laborator gjigant droge në Barcelonë.Shkatërrohet grupi i shqiptarëve, kapet 1 ton kokainë
25/05 16:45
Top News/ Notre Damit i kthehet kryqi / ’Moment historik’, katedralja rihapet në dhjetor
25/05 16:30
Top News/ Evropa të armatoset deri në dhëmbë / Polonia-‘fjetëm gjumë pas Luftës II Botërore’
25/05 16:15
Top News/ 48 të vdekur nga i nxehti / Dy muaj ferri në Meksikë, rekord temperaturash
25/05 16:00
Top News/ Rusia ‘paguan faturën’ për Ukrainën / G7 do të përdorë asetet e ngrira ruse për rindërtim
25/05 15:45
Top News/ Putin ‘rrëzon’ Zelenskin / Nuk ka më legjitimitet, mandati i ka përfunduar
25/05 15:35
Top News/ 35 milionë euro për palestinezët / Italia ‘hap thesin’, ndihmë humanitare për Gazën
25/05 15:20
Top Channel/ Majmunët bien nga pemët. Vala e tretë e të nxehtit në Meksikë, 48 viktima
25/05 14:54
Top Channel/ Izraeli nuk pyet për GJND/ Vazhdon sulmet në Rafah edhe pas vendimit të gjykatës
25/05 12:55
Top News/ Hungaria ‘del’ nga NATO !? Orban: Po shkon drejt luftës me Rusinë, nuk ndihmojmë Ukrainën
25/05 12:39
Top Channel/ Urdhri i Perandorisë Britanike i jepet shqiptarit për kontributin mes dy vendeve
25/05 12:35
Top News/ Ukraina ‘rikthehet’, shtyn pas Rusinë / Rimerr zonën e Kharkivit nga ku u zbraps më herët
25/05 12:34
Top Channel/“Sky ECC” edhe në Greqi/ Europol dërgon bisedat e përgjuara. Të përfshirë edhe shqiptarë
25/05 12:33
Top News/ Gjykata e urdhëroi të ndalë luftën / Izraeli vazhdon sulmet në Rafah, injoron GJND-në
25/05 12:32
Top News/ ‘Ne fituam, NATO na sulmoi!’ Kështu Putin do t’ia shesë ‘fitimet territoriale’ rusëve
25/05 12:31
Top News/ Godisni Rusinë me armët tona! Stoltenberg: Të hiqen kufizimet, NATO nuk hyn në Ukrainë
25/05 12:06
Top News/ Kina përfundon ‘pushtimin’ e Tajvanit / SHBA në alarm, Austin takon homologun kinez
25/05 12:05