Top Channel/ Francezi ecën në litar i patrembur mes dy kodrave të Rio de Janeiro
06/12/2021 21:32

Akrobati francez Nathan Paulin ecte sot në litar mes dy kodrave të Plazhit të Kuq pranë malit Sugarloaf në Rio de Janeiro, me largësi 500-metra dhe në rreth 70 metra lartësi. Performanca është pjesë e një projekti të koreografit Rachid Ouramdane, drejtor i teatrit Shajot në Paris. Paulin tha: "Është një ndjesi e mrekullueshme pasi projekti ynë ishte shtyrë disa herë prej Covid. “Tani ne mund të vijmë këtu dhe të na shohin të gjithë, të na inkurajojnë.” “Njerëzit mund të na shikojnë nga toka dhe të reagojnë, është e mrekullueshme”. "Teksa ecja kisha mundësinë të ktheja kokën prapa e të shihja çdo gjë. Kishe zogj që fluturonin por nuk kisha frikë apo mendime negative”. Më tej akrobati shton: "Atje lart kishe një panoramë 360-gradë, mali Sugarlof në një anë dhe në anën tjetër Corcovado. Më pas ishte qyteti i Rio, i ngulitur mes malit e detit”. “Ishte çmenduri të ishte mes këtyre të dyjave dhe të shikoje gjithçka”.

Top News- Bora paralizon Turqinë/Pezullohen fluturimet në aeroportin e Stambollit
24/01 17:39
Top News- Shtetrrethim, 1100 policë pas vrasjes/ Ekzekutimi i Ergys Dashit, furtunë në polici
24/01 17:01
Top News- Metro, bodrume dhe parkingje…!/Ku do strehohen ukrainasit nëse sulmon Rusia
24/01 16:41
Top News- Diplomatët shqiptarë në Ukrainë/Ekskluzive, a do largohen nga fronti i luftës!
24/01 16:23
Top Channel/ Kaos trafiku nga bora në Turqi, makinat përplasen me njëra-tjetrën-disa viktima!
24/01 15:46
Top Channel/UFO duke fluturuar mbi Antarktikë, zbulohen nga Goggle Earth!
24/01 15:43
Top Channel/Bechtel hyn të ndërtojë autostradën gjigande në Mal të Zi,reagime të ashpra në Podgoricë
24/01 15:38
Top Channel/ Kina nis dhjetëra bombardues, Tajvani në alarm: Rikthehet hija e luftes!
24/01 15:32
Top Channel/ Gjallë në rrotën e avionit pas 11 orësh udhëtim- ekspertët: “Gati e pamundur”!
24/01 15:31
Top Channel/ NATO nis trupat në lindje të Europës, fillojnë përgatitjet për konflikt!
24/01 15:23
Top News – Nato, trupa shtesë në Evropën lindore/Stoltenberg: Të forcojmë mbrojtjen, Rusia kërcënon!
24/01 15:22
Top Channel/Protestat e dhunshme ndaj masave anti-Covid, mësyhet zyra e Joseph Borell!
24/01 15:20
Top Channel/ “Do shpërthejë lufta”, Danimarka nis bombarduesit në Ukrainë, Anglia tërheq diplomatët
24/01 15:19
Top News – Sulm me raketa balistike / Kishin në shënjestër Abu Dabin, shkatërrohen në ajër
24/01 15:17
Top News – 39 bombardues kinezë drejt Tajvanit/Tensione në tjetër front, SHBA stërvitje me Japoninë
24/01 14:49
Top News – ‘Kërkohet një president’ / Italia nis votimin, raundi i parë pa rezultat
24/01 14:49
Top News – 50 mijë trupa amerikane në Evropë /Biden:Luftanije dhe bombardues pranë kufijve të Rusisë
24/01 14:27
Top Channel/ Bora paralizon Athinën! Mbyllen disa akse rrugore, pezullohen dhjetëra fluturime
24/01 14:19
Top News – Ukraina në ‘mbrojtje të Çërnobilit’ / Rusia mund të godasë vendin më radioaktiv në botë
24/01 14:15
Top News- Buqetë me lule për ekzekutimin mafioz/ Shqiptari drejtonte trafikun e kokainës në Ekuador
24/01 12:40