Top Channel/ E rëndë në Sllovaki! Atentat kryeministrit të vendit, transportohet me helikopter
15/05/2024 19:49

Kryeministri i Sllovakisë Roberto Fico është qëlluar me armë dhe ndodhet në spital. Momenti i tmerrshëm, kur pasi u qëllua, kryeministri sllovak futet me shpejtësi në makinë nga forcat e tij të sigurisë. Po në këtë moment është vënë në pranga edhe autori i dyshuar. Disa të shtëna u qëlluan në drejtim të Ficos, sipas agjencisë së lajmeve TASR. Gjendja e kryeministrit nuk dihet dhe shërbimi mjekësor i urgjencës së Sllovakisë tha se dërgoi një ambulancë me helikopter në vendngjarje. Qyteti Handlova, ku ndodhën të shtënat, është rreth dy orë me makinë nga kryeqyteti Bratislava. Qeveria ishte në qytet për një takim jashtë vendit.

Top News/ Në ndihmë të Ukrainës/ SHBA tjetër paketë ndihme ushtarake për Kievin
24/05 22:56
Top News/ Gjermania kundër armëve bërthamore/ Scholz thirrje europës për bashkëpunim ushtarak
24/05 22:01
Top News/ Covid shkurtoi jetëgjatësinë. OBSH-Njerëzit po jetojnë 1.8 vite më pak
24/05 21:58
Top Channel/ Covid 19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë, raporti i OBSH-së
24/05 21:53
Top Channel/ Hetimi paraprak për vdekjen e presidentit iranian: Rrëzimi i helikopterit ishte…
24/05 20:46
Top News/ Izraeli sfidon drejtësinë/ Nuk tërhiqet nga operacioni në Rafah-Luftojmë për pengjet
24/05 20:18
Top Channel/ Biden kundër arrestit të Netanjahut! Rrëzon thirrjet e Gjykatës Ndërkombëtare Penale
24/05 20:00
Top Channel/ SHBA “fik” Republikën Srpska! Ambasada: Nëse ndaheni, s’ekzistoni tej kufijve të Bosnjës
24/05 19:22
Top Channel/ Vendimi i Gjykatës së Hagës: Izraeli të ndalë menjëherë sulmet në Rafah
24/05 19:18
Top Channel/ Miss-i mes trafikantëve të kartelit, si shfrytëzonte profesionin për të kaluar drogën
24/05 19:11
Top Channel/ Lumenj balte në Francën veriore, banorët pastrojnë shtëpitë dhe rrugët
24/05 18:55
Top Channel/ Bombat izraelite i shkatërruan shtëpinë, i riu në Gaza i përdor për të ngritur tendë
24/05 18:51
Top News/ Izraeli mes katër rrugëve/ GJND: Ndaloni ofensivën në rafah
24/05 18:36
Top News/ Koreja e Veriut, gati satelitin ushtarak / Do lëshohet së shpejti, Koreja e Jugut ka prova
24/05 15:15
Top News/ Putin ‘ul armët’, do ngrijë luftën /’Në vijat aktuale të frontit’, perëndimi të përgjigjet
24/05 15:13
Top News/ Këmbejnë klasat me poligonin e qitjes / Fëmijët në Rusi ‘mësojnë’ Kallashnikovin
24/05 15:12
Top News/ 19 luftanije e 49 avionë ushtarakë / Kina rrethon Tajvanin, ‘prova’ për të marrë pushtetin
24/05 15:09
Top News/ Presidenti çek, aksident me motor / Nuk heq dorë nga hobi i vjetër, lëndim i lehtë
24/05 15:09
Top Channel/ OKB e bën fakt, fut Ditën e Përkujtimit të Genocidit në Srebrenicë në kalendarin zyrtar
24/05 14:58
Top News/ ‘BE po përgatitet për luftë me Rusinë’. Orban-Pranë një konflikti të madh, të përgatitemi
24/05 14:20