Top Channel/ Doli me logon e gabuar, iPhone 11 Pro shitet për 2,700 dollarë
14/04/2021 15:27

Është e rrallë të shikosh ndonjë gabim prodhimi në një telefon iPhone, e megjithatë, duket se tek disa iPhone 11 Pro logoja nuk ka qenë e pozicionuar sic duhet. Foto të postuara në Twitter treguan pjesën e pasme të një iPhone 11 Pro nga dy këndvështrime. Difekti duket se është në pozicionimin dhe këndin e logos së Apple, e cila zakonisht qëndron në qendër të panelit në pjesën e pasme, por në këtë rast ka anon më shumë nga ana e djathtë. Një gabim ky jashtëzakonisht i rrallë, me një shans “1 në 100 milionë” që të ndodhë për shkak se pajisja kalon përmes procesesh tejet të rrepta të garantimit të cilësisë përpara se të mbërrijë tek klienti. Sipas Internal Archive, iPhone me logon e gabuar është shitur për 2700 dollarë, shumë më tepër nga sa shitet normalisht këto ditë një 11Pro. Dicka e ngjashme ka ndodhur në 2015-tën, kur një gabim prodhimi bëri që një iPadPro të kishte pjesën e pasme në ngjyrë të argjentë, ndërsa butonin në ngjyrë të arta, një kombinim jashtëzakonisht i rrallë ngjyrash për një pajisje të tillë.

Top News – Merkel, Kurtit: Jemi pranë jush/ Në fokus dialogu me Serbinë e liberalizimi i vizave
17/05 21:48
Top Channel/ Artileria izraelite bombardon Gazën pa diskriminim, nga zona kufitare Sderot
17/05 21:21
Top Channel/ Forcat izraelite bllokojnë hyrjen në Sheikh Jarrah në Jerusalem, pas sulmit me makinë
17/05 21:21
Top Channel/ Presidenti Macron mirëpret homologun egjiptian për krizën e Lindjes së Mesme
17/05 21:20
Top Channel/ Palestinezët rekuperojnë trupin e viktimës mes zjarrit të sulmeve ajrore në Gaza
17/05 21:15
Top Channel/ Zyrtarët në Indi evakuojnë zonat bregdetare para ciklonit ‘monstruoz’ – Pa koment
17/05 21:15
Top Channel/ Sulmi ajror izraelit ndez në flakë Rripin e Gazës – Pa koment
17/05 21:12
Top Channel/Demonstruesit pro-palestinezë në Pakistan djegin flamurët izraelitë &amerikanë në Karaçi
17/05 21:12
Top News – Gati një shi raketash mbi Izrael/ Hamas premton bombardim masiv të qyteteve izraelite
17/05 21:06
Top News – ‘Ta shpëlajmë’ virusin me birrë/ Britanikët gati për në pub, Xhonson: Ok por…kujdes!
17/05 20:05
Top News – Raketat fluturojnë në qiell/ Babai përpjekje maksimale të mbrojë fëmijën
17/05 20:04
Top News – Greqia dashurohet me ‘Iron Dome’/ Athina do ‘kupolën e hekurt’ për mbrojtje nga Turqia
17/05 20:04
Top News – Gaza, asgjësohet Abu Harbeed/ Izraeli ‘lan hesapet’ me autorin e shumë atentateve
17/05 20:03
Top Channel/ Myslimanët në Gaza përjetojnë ferrin, Erdogan kërkon ndihmën e Papës!
17/05 17:14
Top Channel/ Çfarë po gatuhet? Vuçiç braktis samitin e Sllovenisë, s`ka marrëveshje për kufijtë!
17/05 17:14
Top News – Masakër mbi palestinezët/ Erdogan kërkon ndihmën e Papës-sanksione Izraelit
17/05 16:58
Top News – ‘Metroja’ e Hamasit/ Rrjeti nëntokësor që izraeli ka nën shënjestër…
17/05 16:58
Top News – Një tigër në arrati/ Tmerroi Hjustonin për një javë të tërë
17/05 16:57
Top News – Shembet sinagoga/ Izrael, dy viktima dhe mbi 160 të plagosur
17/05 16:11
Top News – Bella Hadid zemëron Izraelin/ ’Kërkon hedhjen e hebrenjve në det…’
17/05 16:11