Top Channel/ Detajet! Meta kërkon zgjidhjen e martesës nga Kryemadhi, dorëzon kërkesën në gjykatë
20/06/2024 23:01

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka dorëzuar zyrtarisht kërkesën për zgjidhje martese nga bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi. Burime pranë gjykatës, treguan për Top Channel, se kërkesa është depozituar dorazi në sekretarinë e Dhomës Civile në Gjykatën e Tiranës nga avokati Genc Gjokutaj. Si paditës, kërkesa ka Ilir Metën dhe të paditur Monika Kryemadhin. Ajo që bie në sy është se Meta ka shkruar si adresë zyrat e Partinë e Lirisë në rrugën “Sami Frashëri”. Ndërkohë, Gjykata Civile nuk e ka hedhur ende shortin për të zgjedhur gjyqtarin civil që do të shqyrtojë padinë e divorcit. Pak më herët, në një intervistë për emisionin ‘Çim Peka Live’ në SyriTv, Meta deklaroi se ai dhe Kryemadhi kanë ndjekur rrugën ligjore për këtë çështje, ndërsa ka njoftuar edhe djalin e tij Besar Ilir Metën. Kjo lëvizje e ish-presidentit vjen në një moment kur SPAK po heton pasurinë e familjes Meta.

Top News/ Operacion antidrogë në Krujë/ Në pranga 12 persona, policia kontroll në banesa
13/07 11:28
Top News/ Parcela me kanabis në Mirditë/ Prangoset një nga autorët, në kërkim bashkëpunëtori
13/07 11:27
Top News/ Aktivizohen 9 vatra të reja zjarri, zjarrfikësit ‘luftojnë’ me flakët
13/07 11:26
Top News/ Humb jetën polici në Elbasan/ Po ndihmonte qytetarin të ndërronte gomën e makinës
13/07 11:07
Top Channel/ Asgjësohen 374 bimë kanabis sativa, sekuestrohen 2 armë gjahu! Në pranga 27-vjeçari
13/07 10:56
Top News/ Mbollën bimë narkotike në fshatrat e Krujës/ Arrestohet 12 persona, 4 në kërkim
13/07 10:54
Top Channel/ Gjykata e Tiranës masë “arrest në burg” për 16 persona, pamjet nga megaoperacioni
13/07 10:45
Top News/ Skandal në Vlorë, policët rrihen me qytetarët në mes të turistëve
13/07 10:41
Top News/ Aksion në Mirditë/ Arrestohet kultivuesi i drogës, nën hetim kryeplaku i fshatit
13/07 10:35
Top Channel/ Grushte dhe shqelma/ Plas sherri mes policëve të Vlorës dhe disa të rinjve
13/07 10:22
Top Channel/ Berisha: Mbrëmë u bëmë shumica numerike? Kur do jetë protesta e radhës?
12/07 22:56
Top Channel/ Alarmante! Temperaturat e larta rindezin zjarret tek fusha e mbetjeve urbane të Vlorës
12/07 22:01
Top Channel/ Të fotografosh Kadarenë! Albumi i Roland Tashos, foto e fundit me kostum popullor
12/07 19:59
Top Channel/ Rikthehet rezonanca manjetike/ Një defekt inxhinjerik pengoi punën për ekzaminimet
12/07 19:49
Top News/ Denoncimi nga Himara- Bregdeti është mbytur nga fekalet, askush nuk ndërhyn
12/07 19:38
Top Channel/ Berisha ankohet në Strasburg! Kërkon lirinë: Drejtësia shqiptare nuk më dëgjoi
12/07 19:34
Top Channel/ Shuhen 4 vatrat e zjarrit në Malin e Gjerë! Zjarrfikës e vullnetarë në luftë me flakët
12/07 19:15
Top Channel/ Digjen mbetjet në Vlorë! Tymi shqetëson pushuesit, zjarrfikësit: E kemi nën kontroll
12/07 19:13
Top Channel/ Olsi Rama në SPAK/ Reagon vëllai i kryeministrit: Dhashë shpjegimet e mia për Xibrakën
12/07 19:12
Top Channel/ Belerit i jepet leje për betimin si eurodeputet, do të shkojë në Strasburg
12/07 19:09