Top Channel/ Del paralajmërimi për amerikanët, “Mos udhëtoni në këto vende”!
20/04/2021 14:03

Departamenti amerikan i këshilloi amerikanët të shmangin 80% të vendeve nëpër botë për shkak të koronavirusit. Në një shënim të shpërndarë nga mediat, thuhet se DASH ka përditësuar udhëzimet e udhëtimit, dhe i mëshon idesë se pandemia vazhdon të përbëjë “një rrezik të paprecedent për udhëtarët”. “ Mos udhëtoni” është këshilla kryesore që përcillet në dokument. Covid-19 ka marrë deri tani më shumë se 3 milionë jetë njerëzish nëpër botë, e mbi gjysëm milioni e tyre janë shënuar në SHBA. Në vlerësimin e DASH, vetëm tre vende shënohen me rrezikshmërinë më të ulët të infektimit: Macau, Tajvani dhe Zelanda e Re. Deri edhe Antarktida konsiderohet e nivelit të dyë për nga rrezikshmëria, ndërsa Mbretëria e Bashkuar, pavarësisht ritmeve të larta të vaksinimit, mbetet në nivelin tre. Amerikanëve u rekomandohet të shmangin madje edhe udhëtimin e brendshëm deri në vaksinimin e plotë, ndërsa theksohet se udhëtimet jashtë kufijve përbëjnw një rrezik të shtuar edhe për personat që janë imunizuar tashmë.

Top News – Merkel, Kurtit: Jemi pranë jush/ Në fokus dialogu me Serbinë e liberalizimi i vizave
17/05 21:48
Top Channel/ Artileria izraelite bombardon Gazën pa diskriminim, nga zona kufitare Sderot
17/05 21:21
Top Channel/ Forcat izraelite bllokojnë hyrjen në Sheikh Jarrah në Jerusalem, pas sulmit me makinë
17/05 21:21
Top Channel/ Presidenti Macron mirëpret homologun egjiptian për krizën e Lindjes së Mesme
17/05 21:20
Top Channel/ Palestinezët rekuperojnë trupin e viktimës mes zjarrit të sulmeve ajrore në Gaza
17/05 21:15
Top Channel/ Zyrtarët në Indi evakuojnë zonat bregdetare para ciklonit ‘monstruoz’ – Pa koment
17/05 21:15
Top Channel/ Sulmi ajror izraelit ndez në flakë Rripin e Gazës – Pa koment
17/05 21:12
Top Channel/Demonstruesit pro-palestinezë në Pakistan djegin flamurët izraelitë &amerikanë në Karaçi
17/05 21:12
Top News – Gati një shi raketash mbi Izrael/ Hamas premton bombardim masiv të qyteteve izraelite
17/05 21:06
Top News – ‘Ta shpëlajmë’ virusin me birrë/ Britanikët gati për në pub, Xhonson: Ok por…kujdes!
17/05 20:05
Top News – Raketat fluturojnë në qiell/ Babai përpjekje maksimale të mbrojë fëmijën
17/05 20:04
Top News – Greqia dashurohet me ‘Iron Dome’/ Athina do ‘kupolën e hekurt’ për mbrojtje nga Turqia
17/05 20:04
Top News – Gaza, asgjësohet Abu Harbeed/ Izraeli ‘lan hesapet’ me autorin e shumë atentateve
17/05 20:03
Top Channel/ Myslimanët në Gaza përjetojnë ferrin, Erdogan kërkon ndihmën e Papës!
17/05 17:14
Top Channel/ Çfarë po gatuhet? Vuçiç braktis samitin e Sllovenisë, s`ka marrëveshje për kufijtë!
17/05 17:14
Top News – Masakër mbi palestinezët/ Erdogan kërkon ndihmën e Papës-sanksione Izraelit
17/05 16:58
Top News – ‘Metroja’ e Hamasit/ Rrjeti nëntokësor që izraeli ka nën shënjestër…
17/05 16:58
Top News – Një tigër në arrati/ Tmerroi Hjustonin për një javë të tërë
17/05 16:57
Top News – Shembet sinagoga/ Izrael, dy viktima dhe mbi 160 të plagosur
17/05 16:11
Top News – Bella Hadid zemëron Izraelin/ ’Kërkon hedhjen e hebrenjve në det…’
17/05 16:11