Top Channel/ Bordi shtrenjtoi naftën! Me të njëjtin nivel në bursë, në shkurt nafta ishte 195 lekë
02/12/2022 19:44

Bordi i Transparencës nuk priti gjatë për rritjen e çmimit të naftës. Menjëherë me lëvizjen në bursa ajo e ngriti çmimin me 8 lekë. Në vendimin e sotëm çmimi i naftës shkon në 214 lekë nga 206 lekë që ishte. Në datën 28 nëntor kur çmimi i naftës ishte 211 lekë, bordi bëri uljen vetëm me 5 lekë ndërsa në bursa nafta ra me 60 dollarë për ton. Ndërsa kur nafta rritet me 56 dollarë për ton, bordi e rrit çmimin me 8 lekë. Pra 3 lekë më shumë për qytetarët shqiptarë, në kushtet kur edhe dollari është dobësuar nga vendimi i fundit.

Top Channel/Kriza uli transportin e mallrave,import-eksportet detare në vëllim u ulën me 20% në 2022
27/01 15:05
Top Channel/ Debate në Kuvend! Diskutohet heqja e taksës për hirrën dhe qumështin barista
24/01 19:39
Top Channel/ Në 2024 ekonomia më optimiste, për Shqipërinë parashikohet një rritje mbi 3.2 %
23/01 15:11
Top News – Dy shtete me një monedhë… / Financial Times: Brazili dhe Argjentina nisin përgatitjet
22/01 16:42
Top News – Kreditë me probleme/Inflacioni nuk i preku, në 2022 ranë sërish
22/01 13:02
Top News – Puna nga shtëpia/Shqiptarët arkëtuan mbi 1 mld euro nga të huajt
22/01 12:52
Top Channel/ Fondi i komunitetit/ Bashkia e Tiranës rrit vlerën e financimit
19/01 19:44
Top Channel/ Turistët u shtuan edhe në vjeshtë! Instat: Në nëntor 2022 13.5 % më shumë se në 2021
19/01 19:43
Top Channel/Do ndryshojë ligji i koncesioneve,qeveria do të marrë parasysh dhe propozimet e opozitës
18/01 15:25
Top News – Bordi rrit çmimin e naftës dhe benzinës/ Vetëm gazi mbetet në shifrat e mëparshme
17/01 18:00
Top Channel/ 622 mijë persona në kufirin e varfërisë! Të ardhurat 4 herë më të ulëta se ato në BE
13/01 19:43
Top News – E ardhmja e kriptomonedhave / Mund të jetë e njëjtë si ajo e dinarit irakian
12/01 19:55
Top Channel/ Ekonomia do rritet me 2.2 %/ Banka Botërore ul pritshmëritë për ekonominë shqiptare
11/01 19:42
Top Channel/ Rriten kreditë me probleme/ Ndikoi kriza e rritjes së fortë të çmimeve
10/01 19:40
Top Channel/ Në 2023, rëndohen taksat! Ligji i ri, çdo vit akciza indeksohet sipas inflacionit
10/01 15:22
Top Channel/ Bujqësia me rënie në 2022/ Për shkak të blegtorisë, është ulur numri i kafshëve
10/01 15:16
Top Channel/ Inflacioni është 7.4%, çmimet e rritura po mbajnë lartë edhe inflacionin
09/01 15:27
Top Channel/ Si u ndanë 320 milionë €? Në fund të 2022, 240 mln shkuan për faturat dhe rindërtimin
06/01 19:36
Top Channel/ Borxhet e bashkive – 56 për qind janë fatura të papaguara për investimet
04/01 19:48
Top News – Muaji i ngarkuar i Kushtetueses / Vendoset për bordet dhe mandatin e Xhaçkës
03/01 18:11