Top Channel/ Balla: Problematikë janë zjarret në Shqipëri, Zjarrfikësja ka nevojë për uniformizim
15/04/2024 11:22

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla kërkoi ndërhyrje energjike e të shpejtë në nivel inspektues në Shërbimin Zjarrfikës, për të parandaluar ngjarje me pasoja në të ardhmen dhe ruajtur jetën e pronën e qytetarëve. Ministri apeloi për integritetin e inspektorëve të MZSh. Më tej, Balla kërkoi reformim total të Shërbimit Zjarrfikës, në nivelin inspektues në shkallë vendi.

Top Channel/ Atentati ndaj ish prokurorit Ndoji, SPAK dërgon për gjykim 9 persona. Zbardhen ngjarjet
28/05 15:12
Top Channel/ Balla dhe Duka kundër dhunës në stadiume dhe trukimit të ndeshjeve
28/05 15:11
Top News/ Meloni falenderon Edi Ramën / ‘Puna për kampin e refugjatëve po ecën mirë’
28/05 14:49
Top Channel/ Balluku inspekton punimet në tunelin e Llogarasë: Gati në afatin që kemi premtuar
28/05 14:47
Top News/ Basha për turin me diasporën/ ‘Shqipëria boshatiset, Rama show me emigrantët’
28/05 14:46
Top Channel/ I njohur për vrasje, “sadisti” shqiptar qëllon 10 herë një person në Spanjë
28/05 14:35
Top Channel/ Shpërthen menaxheri i Uzunit: Padrejtësi, nuk e meritonte të lihej jashtë Euro2024
28/05 14:34
Top Channel/ Homoseksualët të bëhen priftërinj? Papa Françesku përdor termin nënçmues
28/05 14:26
Top Channel/ Cilët i vunë eksploziv hotelit të babait të Ervin Matës! SPAK zbardh ngjarjen
28/05 14:17
Top News/ Protesta e radhës para Bashkisë/ Opozita hedh vezë e molotov, thirrje për Altin Dumanin
28/05 14:08
Top News/ Në prag të sezonit turistik/ Vetëm në prill u futën në Shqipëri mbi 1 mln persona
28/05 13:34
Top News/ Qendër masazhesh për prostitucion/Në kërkim administratori 19-vjeçar, në pranga menaxherja
28/05 13:07
Top Channel/ Protesta e 9-të e opozitës, tubimi para Bashkisë së Tiranës. Policia masa për sigurinë
28/05 13:05
Top Channel/ Raporti vjetor i BSH, Guvernatori Sejko bën bilancin e punës, raporton tek Ekonomia
28/05 13:03
Top Channel/ 60 minuta protestë, ja çfarë ka mbetur para godinës së Bashkisë
28/05 13:01
Top Channel/ Protesta e Rithemelimit te Bashkia mbyllet brenda 60 min, molovët rrezikojnë qytetarët
28/05 13:00
Top Channel/ Rama HABIT austriakët në Tiranë, rrëfen “martesën” e UBT-së me vjenezët
28/05 12:56
Top News/ ILD kërkon inspektorë / Hap për herë të nëntë thirrjen për jomagjistratët
28/05 12:52
Top Channel/ Marrëveshja e UBT me BOKU-n e Vienës, Rama: Nis procesi i modernizimit
28/05 12:48
Top Channel/ Sot masa për kokainën në port, dalin para gjykatës shoferi dhe drejtuesi i furgonit
28/05 12:47