Top Channel/ Avioni i Maradonës / Shokët e legjendës së futbollit do rrëfejnë kujtimet
24/07/2022 12:33

Duke nisur nga data 23 korrik, për një muaj, tifozët e Diego Maradonës mund të hipin në avionin e krijuar si një homazh për futbollistin legjendar. Shokët e skuadrës argjentinase, të cilët bashkë me Maradonën fituan Kupën e Botës në vitin 1986, do të jenë në mjetin e instaluar në aerodromin Morón në provincën e Buenos Aires për të treguar histori që kanë përjetuar me të. Në një eksperiencë unike, vizitorët do të shohin brenda avionit një muze të vogël me këmisha dhe çizme që përdorte Maradona. Akoma më të veçantë e bën fakti se fansat mund të lenë një mesazh në kabinë dhe, falë inteligjencës artificiale të ofruar nga një hologram, mund të flasin me legjendën e futbollit.

Top Channel/ Derbi Partizani-Tirana/ Trajnerët e dy ekipeve tregojnë synimet
01/10 18:57
Top News-Tirana-Partizani do të bllokojë disa rrugë/Ja masat e shtuara të policisë për Derbin
01/10 17:30
Top Channel/ Kreu i KOKSH vlerësohet në Olimpia, merr çmimin Laurel nga Komiteti Olimpik Europian
01/10 15:44
Top Channel/ Calja rikuperon dëmtimin kthehet në stërvitje, gati për në botërorin e peshëngritjes
01/10 15:22
Top Channel/ Kreu i FIFA-s viziton Kosovën/ Infantino: Do arrijë sukses në futboll, ka talente
30/09 20:00
Top Channel/ Rikthim pas dëmtimit/ Futbollisti i Tiranës pësoi thyerje të kafkës në fushën e lojës
30/09 19:57
Top Channel/ Kreu i FIFA-s në Tiranë! Infantino merr pjesë në inaugurimin e shtëpisë së futbollit
30/09 12:08
Top Channel/ Femrat e Vllaznisë në Champions/ Historike. Shkodranet kualifikohen ne fazën e grupeve
28/09 19:54
Top News-Historike! Vllaznia e femrave kualifikohet në grupet e Champions League
28/09 18:24
Top Channel/ Historike! Vllaznia e vajzave kualifikohet në grupet e Chanpions League
28/09 18:07
Top News- Shitet në ankand makina e Formula 1/ U përdor nga Daniil Kvyat në vitin 2019
28/09 17:16
Top Channel/ Ndeshja Shqipëri-Islandë/ Ekipi kombëtar vjen pas humbjes me Izraelin
27/09 19:57
Top Channel/ Formacioni i mundshëm në ndeshjen Shqipëri-Islandë, e fundit në Ligën e Kombeve
27/09 12:37
Top News – Ndeshja e kombëtares me Islandën/ Reja-do ketë ndryshime, duhet të jemi në formë
26/09 18:05
Top News – Frika e tifozeve femra në Katar/Dënohen me burg edhe në rast se përdhunohen
26/09 16:39
Top Channel/ Kampionati i peshëngritjes, U20 dhe U23 në garë në Lushnjë
26/09 12:37
Top Channel/Nesër sfida me Izraelin/Reja: Ekipi duhet të gabojë sa më pak. Shqipëria kërkon 2 fitore
23/09 19:52
Top News – Afron ndeshja me Izraelin/ Reja dhe Hysaj:Është shumë e rëndësishme, duhet fituar
23/09 18:54
Top News – ‘Dardanët’ nisen drejt Belfastit/Për ndeshjen e ndaj Irlandës së Veriut
23/09 13:57
Top Channel/ Gara e ciklizmit. U organizua në Korçë në ditën ndërkombëtare pa makina
23/09 12:34