Top Channel/ Alec Baldwin thotë se ‘nuk ndjehet fajtor’ për vrasjen e kinematografes në sheshxhirim
03/12/2021 21:43

Në një intervistë me rrjetin amerikan ABC News, aktori Alec Baldwin ka thënë dje se nuk ndjehet fajtor për vrasjen e Halina Hutchins në sheshxhirimin e filmit "Rust". Ai tha se kishte nisur të mbushte pistoletën por nuk kishte tërhequr këmbëzën e saj. "Besoj se dikush është përgjegjëss për atë që ndodhi, por nuk e di se kush. E di që nuk jam unë”, tha aktori në intervistën e parë mbi tragjedinë. Madje Baldwin dukej se i vinte fajin vetë viktimës Halyna Hutchins, për faktin që u qëllua për vdekje. “Unë e mbajta armën aty ku ajo më tha ta mbaja, kjo ishte tamam poshtë sqetullës së saj. Këtë më thanë të bëja, nuk e di ...”, tha Baldwin. Por sipas mediave amerikane kishte “tepër gjëra që Baldwin nuk i dinte”. Ish-agjenti i FBI, Bobby Chacon, i cili tani punon si konsulent sheshxhirimi në Hollywood, tha: “Plumbi doli nga gryka e asaj arme që ishte drejtuar pikërisht ndaj saj. Plumbi nuk merr kthesa, këtu nuk jemi si te ‘Matrix.’ Duhet të tërhiqet këmbëza që të lëshohet plumbi”.

Top News-Kur Vladimir Putin e donte NATO…!/Si u afrua Perëndimi me Rusinë pas Luftës së Kosovës
19/01 16:54
Top News- Pas vendosjes së trupave ruse në kufi/Vendi i BE në alarm për situatën në Europën Lindore
19/01 16:35
Top News-Vrasës me pagesë dhe trafikantë/12 Kriminelët e kërkuar në Britani fshihen në Spanjë
19/01 14:58
Top News – Ukraina-Pushtimi rus i afërt! / Moska ka përfunduar grumbullimin e trupave në kufi
19/01 14:45
Top News – Fton Rusinë në rrugën paqësore… / ’Diplomacia lëvizëse’ e Blinken, pas Kievit në Berlin
19/01 14:38
Top News – Sa 500 bomba bërthamore…! / NASA përllogarit fuqinë e vullkanit në Tonga
19/01 14:37
Top News – Turqi, qielli bëhet i kuq / Shpërthim në gazsjellës, çmimet e naftës në qiell
19/01 14:26
Top News-OKB, ofertë pune për ish kancelaren /Merkel do kryesojë komitetin e pronave publike globale
19/01 14:19
Top News – Atentatet e dështuara në mes të Romës/ Në shënjestër shqiptari i shesheve të kokainës
19/01 12:59
Top News – Bie borë në Sahara…! / Fenomeni i rrallë në shkretëtirë, dunat zbardhen
19/01 12:50
Top News – Ermali nga Berati me nofkën ‘UFO’/ Lufta mes dy shqiptarëve për territorin e drogës
19/01 12:46
Top News – Pandemia nuk është as afër fundit! / OBSH me paralajmërim rrënqethës, deri kur kështu…
19/01 12:23
Top Channel/ Ilaçi Paxlovid i Pfizer, efektiv kundër Omicron, kalon testet me sukses
19/01 12:03
Top News – ‘Partygate’ ose rënia e Johnsonit / Kryeministrit britanik i ‘dridhet toka nën këmbë’
19/01 11:51
Top News – Trump dhe fëmijët në gjykatë… / Kërkohet dëshmia pas ‘të dhënave’ për mashtrime
19/01 11:46
Top News – Armë bërthamore ruse në Bjellorusi! / Ukraina nën rrethim, nisin manovrat ushtarake
19/01 11:43
Top News – Nëse Rusia pushton Ukrainën…! / Gjermania, gati të sakrifikojë Nord Stream 2
19/01 11:35
Top News – ‘Bota në prag të luftës’… / Gjermania refuzon sërish dërgimin e armëve në Ukrainë
19/01 11:33
Top News – Mbi 100 mijë raste të reja në ditë / Gjermania ‘thyen rekordin’, Omicron bëhet i frikshëm
19/01 11:32
Top Channel/ “Moska mund të sulmojë në çdo moment”. Blinken mbërrin në Kiev
19/01 11:22