Top Channel/ 5 vjet burg për Benzema? Në gjyq për shantazhin me video seksuale ndaj Mathieu Valbuena
20/10/2021 17:33

Në një gjykatë në paris u zhvillua seanca e parë e gjykimit për cështjen e shantazhit seksual ndaj një futbollisti franez ku është përfshirë edhe Karim Benzema me disa shokë. viktima e shantazhit me video seksuale është ish kolegu i tij kombëtares Matju Valbuena. 33 vjeccari benezma akuzohet si bashkëpuntor i një grupi që kërkonte para nga valbuena në vitin 2015, një skandal që u kushtoi të dyve vendin në përfaqësuesen franceze e ku benzema u rikthye këtë vit për europianin e futbollit. Gjyqi do të analizojë rolin e Benzemasë ndërsa nën akuzë janë dhe katër persona të tjerë për cështjen që nisi ku Valbuena i dha telefonin e tij një personi në marsejë për t’ia transferuar në një pajisje tjetër të dhënat që përmbante. në telefon kishte video me përmbajtje seksuale, me të cilat më pas u kërcënua futbollisti se do t’ia publikonin nëse nuk u jepte para. Pas disa telefonatave Valbuena i denoncoi në polici, e cila pas një aksioni me agjentë të infiltruar dhe përgjime zbuloi lidhjet e shantazhuesve të cilat i cuan deri te benzema. sulmuesi i real madrid protagonist në disa përgjime të policisë pretendon se roli i tij në këtë histori ka qenë vetëm në rolin e ndihmësit të shokut për ta nxjerrë nga ajo situate duke i ofruar këshilla se si mund t ‘i shpëtonte publikimit. dënimi maksimal për këtë vepër penale në Francë është 5 vjet burg ose një gjobë 70 mijë euro.

Top Channel/ Presidenti Lukashenko viziton emigrantët në kufi, zotohet t’u ‘plotësojë dëshirat’
26/11 22:09
Top Channel/ Peshkatarët francezë bllokojnë portin e Kale mes konfliktit post-Brexit
26/11 22:08
Top Channel/ Zelenski thotë se ka zbuluar ‘grusht-shteti’ të lidhur me Rusinë më 1-2 dhjetor
26/11 22:07
Top Channel/ Konfirmohen të vdekur të gjithë 41 të bllokuarit në minierën në Rusi
26/11 22:07
Top News-Viktima e fundit, një fëmijë…!/U gjet në rrënojat e autobusit të aksidentit
26/11 20:44
Top Channel/ Covid i ri goditi edhe bursat. Virologët amerikanë po diskutojnë për masat e reja
26/11 19:59
Top News-Shqiptari me 8 kg heroinë në makinë / Nga Zvicra në Itali, kapet nga karabinierët
26/11 19:17
Top News-Zbulohet misteri i të mbijetuarit../Emri i arabit në listë, nuk kishte lidhje me tragjedinë
26/11 18:18
Top Channel/ Varianti i ri, BE ndalon udhëtimet: “Duhet frenuar përhapja”!
26/11 17:49
Top News- Një variant edhe më i tmerrshëm/Mbërrin në Evropë rasti i parë Covid-Hiv Aids
26/11 17:05
Top News-Vrasësi i veshur si pastrues rrugësh/Ekzekutoi shqiptarin për larje hesapesh me 2 grupeve
26/11 16:42
Top Channel/ Abazoviç, kryeministër i Malit të Zi- minoritetet: Ne jemi pro!
26/11 15:28
Top News- Grusht shteti në Ukrainë/Si u parandalua dhe a u orkestrua nga Moska!
26/11 15:18
Top Channel/ Gjendet trupi i 45-të, është një fëmijë- tragjedia s`ka fund!
26/11 15:08
Top News- A ka shpresë për negociatat /SHBA dhe BE po i bëjnë presion të fortë Bullgarisë
26/11 15:04
Top Channel/ Egjipti hap “Rrugën e Zotave”; 3.000 vjet histori në 3.000 kilometra!
26/11 15:02
Top Channel/ CIA paralajmëron Rusinë: “Lojra me ne? Tani prisni pasojat”!
26/11 14:27
Top Channel/Shpërthejnë protesta kundër Erdoganit, Turqia në prag katastrofe!
26/11 14:26
Top News – Këmbejnë fëmijët me një dele / Uria fundos Afganistanin, të miturit shiten për bukë
26/11 14:00
Top News – Varianti afrikanojugor mbjell frikë / Evropa në panik, mblidhet OBSH me urgjencë
26/11 13:54