Top Channel/45 viktimat e tragjedisë mbërrijnë në Shkup: Kërkohet hetim ndërkombëtar!
03/12/2021 12:56

Dy avionë me trupat e 45 viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari kanë mbërritur në aeroportin e Shkupit, ku i priste një delegacion i lartë shtetëror. Moti i keq në Sofje bëri që nisja e avionëve të vonohej. Më herët, Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë së Veriut njoftoi se kortezhi me mbetjet mortore do të lëvizte në një rrugë të aktuar drejt dhe përmes kryeqytetit dhe se në sheshin kryesor do të vendosejh nje ekran gjigand ku qytetarët të ndiqnin ngjarjen, por kjo u anulua me arsyetimin se familjarët kanë kërkuar që mos të vonohen viktimat për ceremonitë e varrimit.

Top News- Diplomatët shqiptarë në 4 shtete/ Pezullojnë punën, shkak moti dhe koronavirusi
25/01 15:53
Top News- Arrestohet shqiptari pozitiv me Covid/ Itali, del nga shtëpia për të shitur kokainë
25/01 15:42
Top Channel/Izraelitët krijojnë super dronin: Pushkë automatike e snajper, godet cdo gjë që lëviz!
25/01 15:06
Top News – Luftanijet nën kontrollin e NATO-s / Sa trupa amerikane qëndrojnë aktualisht në Evropë?
25/01 14:57
Top News – Ushtarët rusë kanë hyrë në Ukrainë! / ‘Agresioni i Putin, si pushtimi nazist i Polonisë’
25/01 14:56
Top News – Kriza e raketave Nr.2… / Rusia ‘bashkon forcat’ me Kubën, partnership strategjik
25/01 14:54
Top News – Gjermania ‘tradhëtoi’ Ukrainën / Ndaloi eksportet e armëve dhe mbështet Nord Stream 2
25/01 14:54
Top Channel/ Omicron “nuk pyet” për vaksinë, Izraeli nuk ndalet: Rekomandohet doza e katërt
25/01 14:41
Top News – ‘Histeria’ e Perëndimit po çon në luftë/Kremlini i shqetësuar-është faji i SHBA e NATO-s!
25/01 14:35
Top News – Tre shtete në terr dhe acar / ’Blackout’ në Kazakistan, Kirgistan e Uzbekistan
25/01 14:34
Top News – Dy rrugëdaljet e vetme të Moskës/Blinken, oferta amerikane për homologun rus
25/01 14:20
Top Channel/ BE dhe SHBA koordinojnë strategjitë: Reagojmë menjëherë po u sulmua Ukraina
25/01 14:03
Top News – Nëse diplomacia dështon me Rusinë!/ A është e përgatitur BE, ja plani me SHBA
25/01 13:57
Top Channel/ U ndalua për korrupsion, vdes në burg ish kryeparlamentari i Nju Jorkut
25/01 13:48
Top News-Navalni shpallet ‘terrorist’/Rusia shton në listën e zezë kritikun e Kremlinit
25/01 13:22
Top News – Mijëra dollarë në muaj nga kokaina/ Sa fitonte shqiptari i ekzekutuar në Ekuador
25/01 13:17
Top News-Boris Johnson nën hetim/Policia, në shënjestër festat në Downin Street
25/01 13:16
Top News-32 milionë euro për 657 kg kokainë/Ishte nisur nga Brazili me destinacion Belgjikën
25/01 13:14
Top News – Holanda nis F-35 në Bullgari… / Danimarka, fregata në Baltik e bombardues në Lituani
25/01 13:05
Top Channel/TI: Shqipëria, përkeqësohet në indeksin e korrupsionit, Kosova më mirë se ne
25/01 12:21