Top Channel/ 3 mijë doza kanabis në shtëpi, gjykatësi fal reperin: I duhen për krijimtari!
07/05/2021 15:27

Iu gjetën në shtëpi 2600 doza kanabisi, por reperi Sofian Naich, i njohur si Kaprio, ia hodhi paq. Shpëtimi në procesin gjyqësor i erdhi pikërisht nga gjykatësi i cështjes, i cili vendosi të mos e dënojë këngëtarin. Arsyeja? “Sepse dozat në fjalë i nevojiten për të favorizuar krijimtarinë”, sic tha gjykatësi. muzikanti ishte përfshirë në në një hetim për grabitjet që ndodhën në rrugën Roma, në dyqanin e Gucci në fund të tetprit 2020 në Torino, dhe sasia e madhe e drogës ishte zbuluar gjatë kontrolleve të policisë. në vendim thuhet se "Naich krijon muzikë rep dhe dihet që në kontekste dhe mjedise të caktuara artistike ka një përdorim mjaft të rastësishëm të lëndëvë narkotike, veçanërisht ato që konsiderohen të lehta dhe të përshtatshme për nxitjen e krijimtarisë artistike. Prandaj duhet të konsiderohet e besueshme që i riu e mbante drogën për përdorim personal e ndoshta për transferime që synonin konsumimin në grup ." Ai vetë tha se nuk ka shitur kurrë drogë. Dozat ia ofroja vetëm miqve që më vizitonin tha reperi, dhe fakti që në apartament nuk iu gjetën para, favorizoi faljen e tij.

Top News – ‘Pacienti’ 3000 vjecar bën skaner/ Të dhënat nga mumja mund të ndihmojnë për kancerin
23/06 23:54
Top News – Orban lë ndeshjen, prej ‘ylberit’/ ndërkohë, portieri gjerman vazhdon ta mbajë shiritin
23/06 23:52
Top News – Gruaja që lindi 10 fëmijë në Afrikë/ E vërteta e lajmit që tronditi të gjithë botën
23/06 23:05
Top Channel/ Athinë. Prifti sulmon me acid 7 mitropolitë, dy avokatë dhe një polic
23/06 23:04
Top News – To ‘raki’, or not to ‘raki’/ Armeni, be ndalon emërtimin konjak të rakive vendase
23/06 22:31
Top News – Kina ‘mbyt’ një tjetër zë të lirë/ Hong Kong, mbyllet gazeta prodemokratike Apple Daily
23/06 22:30
Top News – COVID 19, ‘fati’ i milionerëve/ Shtohet numri i të pasurve, ‘fundosen’ të varfrit
23/06 22:28
Top News – Notojnë nudo për solsticin veror/ Rituali u krye pavarësisht nga ujërat e akullte
23/06 22:14
Top News – SHBA, e zhgënjyer nga samiti i BE/ Ambasadorja Amerikane-Maqedonia i ka kryer detyrat
23/06 18:41
Top News – Rusët ‘sulmojnë’ anijen, por… Alarm i rremë, marina britanike e përgënjeshtron
23/06 18:41
Top News – Zyrtarët e BE të zhgënjyer/ Vendet që kanë konflikte, të mos bllokojnë zgjerimin
23/06 18:40
Top Channel/ Rezultat befasues: kush është qyteti më i shtrenjtë i botës!
23/06 16:13
Top News – Me lejen e gruas së pare/ Gjermani martohet me dy të dashurat e tij
23/06 16:09
Top Channel/ Blinken “zbarkon” në Berlin: “Jo gazsjellësit rus, kërcënim për Europën!
23/06 16:07
Top Channel/ Rusia lëshon bomba drejt luftanijes britanike, shpërthejnë tensionet në Krime!
23/06 14:45
Top News – Flet nëna e Carolinës/ ‘Ai më mori vajzën, s’do e lejoj të më marrë mbesën’
23/06 12:54
Top Channel/ Kreu i BionTech optimist: “Vaksina jonë, efikase kundër variantit Delta”!
23/06 12:40
Top Channel/ SHBA, telashe “në parajsën e drejtësisë”; republikanët bllokojnë reformën zgjedhore!
23/06 12:08
Top Channel/ Merkel jep shembullin e para, kancelarja gjermane përzien vaksinat!
23/06 11:57
Top Channel/ Negociatat me Shqipërinë, Varhelyi: Prioritet kryesor gjatë presidencës sllovene!
23/06 11:55