Të Pasurit | “Cari” I Rusisë | A është Vladimir Putin njeriu më i pasur në botë? | Top News
31/07/2021 17:15

Prej disa vitesh thuhet se pasuria e presidentit Rus, Vladimir Putin, është mbi 200 miliardë dollar. Por kjo nuk mund të konfirmohet zyrtarisht pasi presidenti rus është tejet I mbyllur për jetën e tij, pasurinë, shëndetin, familjen dhe I tillë është edhe aparati shtetëror që e rrethon atë. Nëse do të ishte e vërtetë, kjo do ta bënte Putinin njeriun më të pasur në planet, pasi edhe ai që tani kryeson listën e Forbes, Jeff Bezos, e kapërceu pragin e pasurisë prej 200 miliardë dollarësh, vetëm këtë vit. Vladimir Putin është në pushtet, nga 1999, herë si president e herë edhe si kryeministër, e duket se nuk do të largohet që andej edhe për një kohë të gjatë. Në vitin 2000, gazetarët e huaj e pyetën Presidentin e zgjedhur të Federatës Ruse: "Kush jeni ju, zoti Putin?" Kanë kaluar vite, tani e gjithë bota e njeh kryetarin e shtetit rus, por ai ende mbetet një enigëm për shumë njerëz.

Të Pasurit | Ivanka Trump | Sa e pasur është ‘vajza e preferuar e babit’… | Top News
25/09 17:15
Të Pasurit | Oprah Winfrey | Nga varfëria tek miliardat, triumfet dhe dështimet | Top News
18/09 17:15
Të Pasurit | Kush është Hadidi më i pasur? | Nga Gigi & Bella, deri tek Anvari i Dua Lipës| Top News
04/09 17:15
Të Pasurit | Princi Albert i Monakos | Mallkimi Grimaldëve, pasuria,tragjeditë, skandalet | Top News
28/08 17:15
Të Pasurit | Formula 1 | Klubi ekskluziv i ‘djemve miliarderë’ | Top News
21/08 17:15
Të Pasurit | 68 vjet në fron | Më e ‘varfra’ mes mbretërve, sa vlen Elizabeta e II | Top News
14/08 17:15
Të Pasurit | Zyrtarisht miliardere | Rihanna, më e reja në klubin më ekskluziv në botë | Top News
07/08 17:15
Të Pasurit | “Cari” I Rusisë | A është Vladimir Putin njeriu më i pasur në botë? | Top News
31/07 17:15
Të Pasurit | Pasi pushtuan tokën… | Jeff Bezos e Richard branson ‘përqafojnë’ hapësirën | Top News
24/07 17:15
Të Pasurit | Milionerët e pandemisë | 5 mln njerëz shtuan pasuritë gjatë krizës globale | Top News
17/07 17:15
Të Pasurit | George Soros | ‘Babai’ i prapaskenave botërore… | Top News
10/07 18:48
Të Pasurit | ‘Babai’ i antivirusit | JOHN MCAFEE, I JASHTËLIGJSHMI I SILICON VALLEY | Top News
03/07 17:15
Të Pasurit | Richard Branson | Miliarderi që do të dërgojë turistë në hapësirë… | Top News
26/06 17:15
Të Pasurit | ‘Rocket men’ | Bezos, Musk dhe Branson në garë për hapësirën | Top News
19/06 19:00
Të Pasurit | Michael Bloomberg | Miliarderi që kërkoi të bëhej president | Top News
05/06 17:15
Të Pasurit | Mohammed bin Salman | Ngritja e një princi saudit, diktator apo reformator | Top News
29/05 17:15
Të Pasurit | Jack Ma | Miliarderi kinez që zemëroi partinë | Top News
15/05 17:15