Reja stërvit ekipin online/ Trajneri i Kombëtares nuk mund të vijë në Tiranë, shkak Covid-i
03/07/2020 15:51

Sot trajneri i Shqipërisë Edoardo Reja duhet të ishte në Shqipëri, por për shkak të mbylljes së kufijve të Shqipërisë me vendet e Bashkimit Evropian e ka bërë atë që të mos jetë këtu, por ndodhet ende në Itali dhe kjo mbyllje e kufijve ka sjellë edhe një prishje të planeve, që ai kishte për një grumbullim me disa elementë të rinj, të cilët ndoshta do të ishin pjesë e ekipit kombëtar. “Duhet të isha sot ne Tiranë, pasi kisha organizuar një grumbullim me të gjithë të rinjtë e kampionati vendas. Ky grumbullim është një pjesë e një programi që do të zgjasë me vite, por për fat të keq na ndodhi kjo mbyllje e kufijve surprizë që do të na duhet të presë edhe 15 ditë për të kuptuar nëse do të mundem të vij atje apo jo. Megjithatë nëpërmjet video konferencave jemi qëndrojmë në kontakt me të gjithë stafin dhe diskutojmë rreth lojtarëve që kemi dhe atyre që po mbajmë nën vëzhgim, por do të të donim të ishim më në brendësi të futbollit shqiptar, për të parë elementët që janë mes viteve 2000 deri në vitet 2005”, tha Edi Reja, trajner i Kombëtares.

Tirana, 1 shekull bardheblu/ Klubi i futbollit të kryeqytetit feston sot përvjetorin
15/08 15:39
Halili është optimist/ Tirana synon grupet e Europa League
14/08 20:10
Tirana miqësore me Pogradecin/ Egbo teston lojtarët për ndeshjet Europiane
12/08 13:18
Bojkoti i Superiores/ Ekipet e futbollit kërkojnë lehtësi nga taksat
10/08 16:28
“Partizani, vlerësim e përgjegjësi”/ Prezantohet Ilir Daja
10/08 15:56
Ilir Daja te Partizani/ Prezantohet si trajner i ri pas shkarkimit të Sormanit
10/08 13:02
Qitja del nga izolimi/ Nisin garat e kontrollit, të parat gjatë pandemisë
09/08 20:09
Kitesurfing në Darëzezë/ Të apasionuarit e sporteve të ujit argëtojnë pushuesit
08/08 20:08
Top News – ‘The Mountain Race’/ Rusi Mityaev, 2 rekorde në 24 orë
08/08 13:04
Kukësi stërvitet në Tropojë/ Nënkampionët në pritje të shortit për Europa league
07/08 17:54
Vllaznia zgjedh drejtor kroat/ Matko Djarmati vjen nga skuadra e Rijekës në Kroaci
07/08 17:35
Teuta, fituese e kupës/ Presidenti i ekipit tregon për vështirësitë e sezonit
05/08 16:38
FSHF takim me presidentët/ Mblidhen 10 përfaqësuesit e Kategorisë Superiore
05/08 13:07
Fanella e Muçës shitet më shumë/ Si u rrit interesi i tifozëve pas shpalljes kampion të Tiranës
05/08 09:51
Trajneri i ri Kukësit/ Prezantohet Skënder Gega te verilindorët
03/08 13:09
Thyen kampionët e Tiranës në finale, Teuta fiton kupën
02/08 22:55
Emocione në ‘Air Albania’ , ‘Bardheblutë’ zyrtarisht kampion për të 25-ën herë
30/07 02:13
“Tirana Kampion”/ Kryeqyteti vishet bardheblu në prag të festimeve për Titullin
29/07 17:07
10 vajzat e shtangës/ Ekipi i Partizanit që e ka monopol kampionatin dhe kupën e Shqipërisë
27/07 20:20
Stadiumi i ri i Fierit/ Projekti nga arkitekti italian i “Air Albania Stadium”
24/07 20:10