“Mendojnë akoma se jam me Tiranën”/ Gent Muca flet për herë të parë pas largimit në Kosovë
03/01/2021 20:26

“Tani që kam ardh me pushime njerëzit më kritikojnë ca boni kështu s’po fitoni, mendojnë akoma se jam me Tiranën.”, thotë Gent Muça. Në prag të fillimit të një sezoni jo të zakontë me shumë shtyrje për shkak të bojkotit, një nga largimet kryesore të Tiranës në prag të këtij kampionati ishte edhe kapiteni Gentian Muça. Kjo pasi befas ai mësoi se nga kapiten nuk ishte më në listën e trajnerit Egbo për të qenë pjesë e formacionit. Gent Muca , futbollist i Prishtinës: Është diçka që nuk e zgjedhim dot ne se do jetë fundi, nuk ndodh gjithmonë që fundit të jetë I hidhur. Por ne e zgjidhëm me një marrëveshje me konsensus. Me thënë të drejtën për çka arrita me Tiranën dhe mënyra se si u largova nuk kam gjë pishman. Po si e përjetoi Muça këtë largim drejt Prishtinës? Muça: Më shumës e sa lëvizja për në Kosovë ishte ndërrimi i ambientit pas mëse 10 vitesh. Isha mësuar me këtë rutinën, por gjithësesi klubi, shokët e skuadrës të gjithë më kanë bërë të ndihem shumë mirë. Koha e përshtatjes ka qenë shumë e shkurtër, pavarësisht se ndodhi në mes të sezonit. Por Gentian Mucça përveçse futbollist dhe kapiten është dhe një tifoz i Tiranës. “Në çdo kryeqytet të Europës të Kisha shkuar do ndihej mungesa, por në Prishtinë më kanë bërë të ndihem shumë mirë dhe më kanë lehtësuar atë mërzitjen e largimit, sepse mërzitja ishte shumë e madhe, por u desh bërë për arsye profesionale”. Ndoshta tek Tirana doli i tepërt, por në zonën ku ai banon, n[ lagjen 8-të, Gentian Muça u propozua nga baza e Partisë Demokratike si kandidat për deputet dhe doli në vendet e para në votimet e bëra. Gent Muça : Më vjen mirë që kisha këtë pëlqim po themi, por unë edhe pa qenë i përfshirë në politikë, mundohem të jem i dobishëm për komunitetin, jo vetëm atë sportiv por edhe shoqëror. Pyetje: Pra do të shohim shumë shpejt në Tiranë? Kismet, besoj është diçka që i përket së ardhmes.

Cikalleshi: Andorra detyrimi ynë/ Sulmuesi flet për eliminatoret e botërorit dhe kampionatin turk
05/03 20:53
Atletika shqiptare në europian/ Sot prova e parë me Izmir Smajlaj, nesër me Franko Burraj
04/03 15:33
Gati për të mundur Anglinë/ Specialisti britanik i UEFA: Do të bëj tifo për Shqipërinë
02/03 20:00
Rikthehet basketbolli/ Luhet ndeshja e parë pas një viti ndërprerje për shkak të pandemisë
27/02 19:51
Teuta pret Kukësin/ Me sfidën për garën evropiane nis java e 21 e Superligës
25/02 15:54
Top News – Flamuri shqiptar në mes të Beogradit/ Shqiptari nga Shkodra merr medaljen e arit
24/02 22:27
Izmir Smajlaj merr medalje ari në mes të Beogradit!
24/02 21:13
Trajneri i ri i U19/ Cungu nis seleksionimin e lojtarëve për eliminatoret e ardhshme
24/02 20:02
Shorti i kupës së Shqipërisë/ Do përballen Laçi me Partizanin dhe Teuta me Kukësin
24/02 19:26
Zyrtarizohet transferimi i Muçit/ Shkon te Legia Varshava, Tirana merr 500 mijë € & 10% të kartonit
23/02 19:56
Vllaznia barazon me Skënderbeun/ Partizani fiton me Kukësin dhe rihap garën për titull
21/02 20:10
Kampionati i peshëngritjes/ Entuziazëm për Briken Caljan në përfaqësimin e garave ndërkombëtare
21/02 20:10
Shqipëria në botërorin e skive/ Rezultate historike për kombëtaren shqiptare në Itali
21/02 19:00
Vllaznia lufton për kreun/ Ndeshja të dielën me Skënderbeun. Kukësi përballet me Partizanin
20/02 15:12
Atleti Izmir Smajlaj shpallet kampion i Ballkanit në Kampionatin Ballkanik në Stamboll
20/02 14:21
Tirana pret Teutën/ Ekipi bardh e blu është pa trajnerin Orges Shehi, i infektuar nga Covid
19/02 16:18
Anglia do luajë në Shqipëri/ Qeveria britanike e lejon të udhëtojë drejt Tiranës
18/02 12:41
Stadiumit do i ndryshohet tapeti/ Një kompani turke do zëvendësojë barin që vendosi kompania greke
17/02 16:42
Reja i çuditur nga Superiorja: Presidentët ndërhyjnë në punën e trajnerëve
16/02 15:44
Futboll/Rikthehet Champions League: Liverpool stërvitet para përballjes me Leipzig- Pa Koment
16/02 01:46