Manastirliu: Profesionistët e shëndetit dhe studentët e mjekësisë të na bashkohen kundër COVID-19
14/03/2020 15:38

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe Rektori I Universitetit të Mjekësisë prof. Arben Gjata kanë bërë sot një thirrje publike për mjekët dhe infermierët dhe studentët e mjekësisë që duan të kontribuojnë në përballimin e situatës së COVID-19, t’I bashkohen ekipeve mjekësore në terren. “Sikurse ju e dini i gjithë sistemi ynë shëndetësor është i mobilizuar për të përballuar këtë situatë të pazakontë. Mjekët dhe infermierët janë vendosur në vijën e parë të betejës, me një profesionalizëm dhe vetëmohim, që nuk lë vend veçse për admirim dhe mirënjohje të thellë. Çdo ndihmë shtesë që mund t’i vijë sot sistemit shëndetësor është padiskutim, e dobishme si kurrë më parë. Prandaj, dua të bëj një thirrje publike, për çdo profesionist që ka lidhje me fushën e shëndetësisë, mjek, infermier, farmacist, laborant, profesionist të shëndetit publik, të gjithë Ju që do të ndiheni të gatshëm për të kontribuar për menaxhimin e situatës, për t’i dhënë një dorë, për të shërbyer në sistemin tonë shëndetësor sot është pikërisht dita për ta dhënë këtë kontribut dhe për t’u bashkuar së bashku.”, tha Manastirliu.

Top Channel/Akuzohet për sulm ndaj policëve, Nuredin Lushtaku lihet në paraburgim
04/07 23:35
Top News- Rama mesazh Greqisë për ‘detin’/‘Sa më shpejt marrëveshja për të shkuar në Hagë!’
04/07 22:00
Top News-Qëllohet me armë drejt një grupi fëmijësh/Panik në Shkodër, nuk ka të lënduar
04/07 21:55
Top News-Dy viktima nga Covid në vend / Përkeqsohet situata pandemike, 23 pacientë në spital
04/07 21:35
Top Channel/ Regjistrimet në shkollë/ Edhe këtë vit i gjithë procesi do realizohet nga e-Albania
04/07 19:57
Top Channel/ PS dhe PD në një zë kundër KLP/ Deputetët: Nuk janë zbatuar rekomandimet e Kuvendit
04/07 19:49
Top Channel/ Shtyhet gjyqi për Salianjin! Kërkohet prania e të dëmtuarit nga çështja “babale”
04/07 19:48
Top Channel/ Në 6 muaj, 1.2 ton hashash/ Mbi 100 persona të arrestuar, u zbuluan edhe 15 shtëpi bari
04/07 19:40
Top Channel/ Jo mbi 80 km/h/ Propozimi PS rrit moshën e shoferëve të rinj të autobusëve & kamionëve
04/07 19:38
Top Channel/ Çdo ditë 200 raste urgjencash/ Shkaku kryesor, vapa. 130 raste për humbje koshience
04/07 19:35
Top Channel/ Vëllezërit qëllohen me armë/ Vlorë, plumba në plazhin e mbushur plot me turistë të huaj
04/07 19:32
Top News- ‘Parazitët e bashkive abuzojnë me taksat’ /Opozita ashpërson tonet për hartën territoriale
04/07 18:24
Top Channel/ Kanabis në mes të pyllit në Shkodër, arrestohen dy “pronarët”, çfarë u gjet aty pranë
04/07 16:31
Top News- Shtyhet seanca ndaj Ervin Salianjit/ Shkak gjyqtarja, deputeti paralajmëron përballje
04/07 16:19
Top News – Rama, krah hetuesve të krimeve të Putin/ Shqipëria mbështet Gjykatën Penale Ndërkombëtare
04/07 15:59
Top News- Sezoni nis me krisma armësh në Vlorë/ Konfliktohen dy vëllezër, tmerrohen pushuesit
04/07 15:45
Top News – Alibeaj, kritik ndaj heshtjes së KLP/‘Bojkoti i avokatëve, rrezik për të burgosurit’
04/07 15:44
Top News-Inceneratorët, LSI tjetër akuzë në SPAK:189 mln€ evazion, të përfshirë persona pranë Bashës
04/07 15:44
Top Channel/ Gjyqi për Salianjin, vijojnë seancat për çështjen “babale”
04/07 15:44
Top News- ‘Blenë kompani në vlerën 30 mln €’/ Kush janë dy të moshuarit e denoncuar nga Kryemadhi
04/07 15:43