Londra ndal Uber
22/09/2017 00:00

Autoritetet e Transportit në Londër vendosën se kompanisë Uber nuk do t’i rinovohet licenca për shërbime private. Sipas rregullatorëve, kompania, e cila përmes aplikacionit të saj ofron gjeten e automjeteve për të lëvizur, nuk plotëson kushtet për të pasur licencën e operatorit privat.

Top News – Rusia i kundërpërgjigjet Çekisë/ Dëbon 20 diplomatë, një ditë kohë për tu larguar
19/04 13:09
Top News – Nëse Navalni vdes në burg…/ SHBA, paralajmëron Rusinë se do të ketë pasoja
19/04 13:08
Top News – Tesla pa shofer../ Aksident në Teksas, vdesin dy persona
19/04 12:31
Top News – Antarktidë, shkrihet A68/ Ajsbergu më i madh në botë, u shkëput në 2017-ën
19/04 12:26
Top News – 5 mijë vetë në koncert live/ Test në Britani, a maska dhe pa distancim social
19/04 12:25
Top News – Gjysma e të rriturve në SHBA/ Kanë marrë një dozë të vaksinës anti covid
19/04 12:22
Top News – Largimi nga Afganistani/ Blinken, kërcënimi nga terrorizmi është zhvendosur gjetkë
19/04 12:21
Top News – Dita e madhe e Nasa-s/ Ingenuity, helikopteri që do të fluturojë mbi Mars
19/04 12:20
Top Channel/ Pandemia në Ballkan, pabarazi dhe zemërim
19/04 12:15
Top Channel/ Greqia nuk e hap kufirin me Shqipërinë deri në këtë datë
19/04 11:56
Top Channel/ Ankaraja thirrje SHBA-së: Mos ndërhyni në raportet tona me Greqinë
19/04 11:53
Top Channel/ Tensionet ruso-ukrainase, drejt Detit të Zi nisen luftanije britanike
19/04 11:37
Top Channel/ NASA teston helikopterin e parë në Mars
19/04 11:36
Top Channel/ Rusia hakmerret, dëbon 20 diplomatë çekë
19/04 11:27
Top Channel/ SHBA kërcënon Rusinë, “ Po vdiq Navalny, do të ketë pasoja”
19/04 11:24
Top News – ‘Navalny në rrezik për jetën’/ Paralajmërohen protesta masive në Rusi
18/04 22:00
Top Channel/ Vuçiç, “Jam për kufijtë ekzistues, Kosova të jetë brenda Serbisë”!
18/04 19:36
Top Channel/ Dëbimi i diplomatëve, Moska paralajmëron hakmarrje!
18/04 19:36
Top Channel/ 73 vjecarja doli nga dyqani pa paguar, polici i thyen krahun
18/04 19:13
Top News – Mori vëmendjen e të gjithëve / Shqiptari shkëlqen në ‘Gucci & Balenciaga’
18/04 17:23