Inaugurimi i stadiumit të ri/ FSHF i kërkon qeverisë të miratojë ndryshimet ligjore para 17 nëntorit
30/10/2019 20:11

Çështja e zhvillimit të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Francës në stadiumin e ri të kryeqytetit, “Arena Kombëtare”, më 17 nëntor, nuk është më një çëshjte në diskutim. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, tregon se ka filluar prej kohësh të bëhet gati protokolli i të ftuarëve. Ndërkohë që përpara inagurimit të stadiumit të ri si vepra më e madhe sportive dhe publike e ndërtuar vitet e fundit në vend, ka një kërkesë tashmë edhe publike për kryeministrin, miratimin e ndryshimeve ligjore. Ndërkohë që për ndeshjen me Francën pritet të shiten të gjitha 22.000 biletat, për ndeshjen me Andorrën, gjithashtu eliminatore e europianit dhe që luhet vetëm pak ditë më parë, janë shitur 8 bileta. Presidenti Duka ka edhe një mesazh në lidhje me videon që qarkullon nga dita e djeshme në për rrjete sociale, ku shihet mënyra e dhunshme e sjelljes së trajnerit të Lacit U17, Ndue Tarazhi.

Top Channel/ Rifillon Superliga/ Ndeshja e parë nesër mes Teutës dhe Dinamos
24/09 15:36
Top Channel/ Tetë ndeshje i vendosi VAR/ Zyrtarët e FSHF: Në dy javë u realizuan shumë ndërhyrje
22/09 19:57
Top Channel/ “Luaj edhe unë”/ Kombëtarja e të verbërve përgatitet për kampionatin në Rumani
22/09 15:39
Top News-Ronaldo mund sërish Messin/ Do te jetë futbollisti më i paguar sipas ‘Forbes’
22/09 15:23
Top News- Pasioni nuk njeh moshë/ Surinam, politikani 60 vjeçar luan futboll
22/09 14:04
Top News- Ana romantike e MotoGP/Ja 5 historitë më të famshme të dashurisë
21/09 14:41
Top News – I plotëson kërkesën djaloshit/ Ronaldo ndalon lamborghinin për një foto me tifozin
20/09 20:30
Top News-Në gjurmët e të atit/ Djali i David Beckham bën debutimin si profesionist
20/09 14:46
Top News-Sërish tensione në Ligue 1/Tifozët pushtojnë fushën në Lens-Lille
19/09 13:53
Top Channel/ Tirana e detyruar të fitojë/ Të dielën përballet me Egnantian, Kukësi pret Kastriotin
18/09 20:01
Top Channel/ Skënderbeu-Partizani, barazim/ Të dyja ekipet marrin pikën e parë në Superligë
18/09 20:01
Top Channel/ Përleshje jashtë ringut/ Degjeneron kampionati boksit Shkodër. Tirana bojkoton ndeshjet
18/09 20:00
Top News – Koeman drejt shkarkimit/ Barcelona fillon të mendojë për zëvëndësuesit
18/09 18:09
Top News – Gjesti fisnik i Tuchel/ Trajneri pagoi operacionin dhe shtëpinë e pastrueses
18/09 17:26
Top Channel/Finalja kampionatit kombëtar të Boksit. Tifozë,boksierë zbresin në parket e konfliktohen
18/09 15:43
Top Channel/ Dinamo dhe Laçi ndahen në paqe, mbyllet në barazim 1-1 ndeshja në “Elbasan Arena”
18/09 02:25
Top Channel/ Partizani-Skënderbeu/ Nesër ndeshja mes 2 ekipeve që s’e kanë nisur mirë këtë kampionat
17/09 19:52
Top News- Gratë e futbollistëve/ Shakira më e suksesshmja, Georgina jashtë 15-shes
17/09 17:47
Top Channel/ Sot ndeshja Dinamo-Laçi/ Të shtunën, Skënderbeu-Partizani dhe Vllaznia-Teuta
17/09 12:37
Top Channel/ CR7 largohet nga vila luksoze që i siguroi Manchester United për një arsye të vetme!
16/09 20:12