Gabimi në planifikim lë mijëra fluturime pa pilotë
01/12/2017 00:49

Një gabim kompjuterik në përllogaritjen e turneve i la pushim të gjithë pilotët e “American Airlines” gjatë javës së Krishtlindjes, ndërsa kompania po përpiqet si të mundet që të gjejë pilotët për mijëra fluturime, gjatë kësaj periudhe shumë të ngarkuar të vitit.

Top Channel/ Anijet luftarake të Putinit parkohen në pragun e Bidenit! Frika për luftë bërthamore
13/06 13:15
Top Channel/ 8-vjeçari qëllohet për vdekje nga babai teksa përpiqej të mbronte të ëmën! I doli para
13/06 13:14
Top Channel/ Rritet konsumi i drogës në Europë, shtohen vdekjet: Shumica në Gjermani!
13/06 13:11
Top News/ Pakënaqësia me qeverinë në kulm / Gjermanët të pakënaqur me punën e Scholz
13/06 12:46
Top Channel/ “Kosova në KiE”: “Tërbohet” delegacioni serb, largohet nga takimi në Sarajevë!
13/06 12:43
Top Channel/ G7, “plan Marshall” për Ukrainën: Miliardë USD ndihma dhe ngrirje të aseteve ruse!
13/06 12:21
Top News/ SHBA-Ukrainë, marrëveshje sigurie / Një mesazh i qartë për Rusinë, mbështetje për Kievin
13/06 12:06
Top News/ F16-at po vijnë në Ukrainë, çështje ditësh / Çfarë ndikimi do të kenë në rrjedhën e luftës
13/06 11:41
Top News/ Pushtimi rus i Ukrainës dëmton planetin/RAPORTI: Përshpejton emergjencën globale të klimës
13/06 11:31
Top News/ Spiunët rusë mes nesh…’Gëlojnë’ në Evropë, aktivitet i shtuar në Gjermani
13/06 11:31
Top News/ Liderët e G7 mbildhen në Itali/ I japin 50 mld dollarë Ukrainës nga asetet e ngrira ruse
13/06 09:31
Top News/ Pekini ‘pushton’ Europën me elektriket. BE vendos taksa të larta për makinat kineze
12/06 23:00
Top Channel/ Greqia “përvëlohet”! Kamerat termike regjistrojnë temperatura ekstreme në Athinë
12/06 22:30
Top Channel/ Merr flakë ndërtesa ku strehoheshin punëtorët e huaj, humbin jetën 49 persona në Kuvajt
12/06 22:26
Top News/Izraeli i vrau komandantin e lartë. Hezbollahu nis hakmarrjen, breshëri raketash nga Libani
12/06 22:00
Top Channel/ Sot në krye të bashkisë, kush është politikani italian që vite më parë vrau shqiptarin
12/06 21:43
Top News/ OKB shton edhe përdhunimet. Krimet izraelit ndaj palestinezëve në Gaza
12/06 21:00
Top News/ Vrasjet në Gaza, krim kundër njerëzimit / OKB: Izraeli dhe Hamasi kryen krime lufte
12/06 17:22
Top News/ Pakt kundër të djathtës ekstreme/ Macron i bën apel partive rivale: Të bashkohemi!
12/06 17:20
Top News/ Bota e kinemasë mban zi për vdekjen e aktorit të famshëm francez Philippe Leroy.
12/06 16:15